Gündeme düşen bir yeni uygulama ile beraber kadınların üzerinde yer alan kıyafetleri çıkartan ve kadını tam anlamıyla çıplak hale getiren bir uygulama merak konusu oldu. Bir yazılımcı tarafından sinir ağları kullanılarak geliştirilen uygulama, herhangi bir kadının fotoğrafdaki kıyafetlerini çıkarıyor ve çıplak bir fotoğrafa dönüştürüyor.

Uygulamanın adı DeepNude olarak görülürken, kıyafetli bir fotoğrafın içerisinde yer alan kıyafetleri tam anlamıyla çıkarıyor. Kıyafetleri çıkartarak müstehcen kısımları eklemiş olan uygulama erkeklerde çalışmıyor. Aslında yazılımı erkeklerde denediğimizde işlem aynı şekilde tekrarlanıyor. Yazılımın çok fazla başarılı olduğu söyleniliyor. Bizlerde çok başarılı bulduk.

Uygulamayı kullanmak aslında suç!

Ancak karşıda yer alan kişinin hiçbir şekilde rızası olmadan böyle bir uygulama ile kişinin farklı görüntülerinin oluşturulması suç olarak görülmekte. Konu hakkında bir açıklama yapılarak, bu uygulamanın tehlike doğurduğu ifade edildi.

Uygulamanın ücretsiz sürümü ile çıplak fotoğraflarda ki cinsel kısımların kapatıldığı ancak 50 dolar ödendiği taktirde, tam anlamıyla çıplak fotoğrafları görebiliyorsunuz. Ve sol üst köşede Fake sahte yazısı beliriyor. Elbette bu sahte yazısını shop ile kaldırabiliriz. Şimdilik kadınlarda çalışan uygulamayı geliştirecen Vice, bir açıklama yaparak, ilerleyen zamanlarda erkekler için de yapacağını duyurdu.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz