Kişisel veriler kanunu muhabbetine kapatılan bir hesap bir başkasına verilemez. Diğer bir taraftan kapatan kişi kapattığı hesabı geri almak istiyorsa bu da her alanda mümkün olmayabiliyor. Kapatılan hesabı genellikle 14 ila 30 gün içerisinde açabilirsiniz. Bu da demek oluyor ki verilen bu tarihler içerisinde sosyal medya ağları bilgilerinizi silmiyor.

Ancak unutulan hesaplar için iletim taraflarına durumunuzu anlatan talep göndermeniz gerekiyor. Eğer kabul edilirse kimliğinizi doğrulamanızı isteyeceklerdir;
Kimliğin görüntüsü yollanacaksa t.c, seri no, vb. gibi bilgiler gizlenebilir.
Başka mail üzerinden talep varsa kimlik vs. gibi bilgiler istenebilir.
Yanıt verilemeyen ve olumsuz yanıtlanan hesaplarda durum çok önemliyse o zaman mahkeme yolunu tutmanız gerekiyor.

KAPATILAN E-POSTA HESABINI BAŞKASI ALABİLİR Mİ?

Tabi ki cevabımız yine hayır olacaktır. İptal olan mail hesaplarının içerisindeki maillerin tümü silinir ve destekle gelen talepler olumsuz dönüş yapılır. Ancak mahkeme de iş farklı boyutlara gidebilir.

Dikkat edilecek bir diğer önemli husus ise, bu durum farklı yerlerde daha farklı bir şekil alabiliyor. Örneğin kapatılan bir numara bir süre sonra başkasına verilebiliyor. Bu tehlike arz edebilir çünkü o numarayla giriş yapılan hesaplar varsa bu hesap sahibini zor durumda bırakabilir. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısının bu gibi durumlara düştüğü görülüyor. Bu yüzden Hesaplarınızı kapatmadan önce yedeklerin silinmesi ve güvenlikte yer alan doğrulama yöntemlerinin kaldırılması önerilir.

Eğer cihaz tanımlı hesaplara sahipseniz sattığınız cihazı alan kişinin ;
Eğer satın alan kişi hesap adreslerinizi biliyorsa hesaplarınıza erişim hakkı olabilir.
Cihaza kaydettiğiniz kişisel ya da kimlik özelliklerine sahip bilgilerinize erişebilir.
Bu tür mağduriyetler yaşamamak için bütün bilgilerinizi cihazınızdan kalıcı bir şekilde sildiğinize emin olunuz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz