Karanlık mod özelliği iOS 13’ün yayınlanmasının ardından iPhone cihazlarda yerini almıştı. Bu mod iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone Xs Max, iPhone XS, iPhone X gibi OLED panele sahip cihazlar için kullanım süresi konusunda ciddi bir artış olacağı belirtilmişti. iOS cihazlar için uzun süredir beklenen karanlık mod, iOS 13 ile işletim sistemine tamamen birleştirilmiş hale gelmiştir.

iOS uygulamalarına hızlı bir şekilde güncelleme gelerek karanlık mod versiyonu yayınlandı. OLED panel, teknolojisi ile arka planda siyah renkler yer alıyor. Arka planın siyah ağırlıklı olması neredeyse pili hiç tüketmiyor. OLED ekrana sahip olan bir iOS cihazınızda sürekli olarak kullanacağınız karanlık mod özelliği, pilinizin %30 artmasına sağlıyor.

OLED panelli Android cihazlar uzun süredir piyasada yerini alıyor ve OLED panele sahip Android cihazınız var ise karanlık modu destekleyen uygulamaları bu modda kullanıp, cihazı kullanma süresi bakımında artış sağlamış olursunuz. Teknolojinin yeri bu kadar önemliyken telefonlarımızın şarjının çabuk bitmesi moralimizi bozabilir. Karanlık mod sayesinde pil seviyenizi daha da arttırmış olursunuz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz