Tüm zamanların en popüler uygulaması olan WhatsApp sonunda kullanıcılar için merakla beklenen karanlık mod özelliğini yayınladı. Güncellenen uygulama ile beraber iOS 13 ve Android 10 kullanıcıları sistem genelinde karanlık modu aktif ederek kullanabiliyorlar. İşte detaylar…

Facebook’un çatısı altında yer alan mesajlaşma uygulamaları WhatsApp ile geçtiğimiz ay Android işletim sistemi için test sürüm güncellemesi ile karanlık modu tanımışlardı. APK dosyası ile modu kullanabilen kullanıcılardan sonra tüm kullanıcılara karanlık mod özelliği geldi.

Bütün iPhone ve Android kullanıcıları ücretsiz olarak bu özelliği kullanabilir. Ancak iOS 13 ve Android 10 kullanıcıları güncellemeyi yaptıktan sonra işletim sisteminden karanlık modu aktif edecek ve uygulama karanlık hale gelecek.

WhatsApp: ‘Karanlık modu tasarlarken iki önemli noktaya odaklandık’ dedi!

WhatsApp için gelen bu güncelleme de yer alan karanlık mod için şirket bir açıklama yaptı ve düşük ışıklı ortamlarda göz yorgunluğunu azaltmak için gelirken okunabilirliğin de artması için çalışmalar yaptığını söyledi.

  • Okunabilirlik“Renkleri seçerken göz yorgunluğunu en aza indirmek ve sırasıyla iPhone ve Android’de sistem varsayılanlarına daha yakın renkler kullanmak istedik.”
  • Bilgi Hiyerarşisi“Kullanıcıların dikkatlerini ekrana kolayca odaklamalarına yardımcı olmak istedik. Bunu en önemli bilgilerin öne çıkmasını sağlamak için renk ve diğer tasarım ögelerini kullanarak yaptık.”

WhatsApp’ın bu açıklamalarından sonra uygulamada ki karanlık modun şahane çalıştığını belirtebiliriz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz