Corona Virüsü nedeniyle evde vakit geçirdiğimiz bu dönemlerde aynı zamanda kendimize vakit ayırdık. Film ve dizi izleyerek bu süreci daha da eğlenceli bir şekilde geçirebilirsiniz. Virüs nedeniyle evde kaldığımız bu dönemlerde dikkatimizi virüs filmleri çekebilir. Bu yazımızda sizlere IMDb puanı yüksek olan virüs filmlerini listeledik. Aşağıda yer alan filmlerin konularını okuyarak bir an önce izlemeye başlayabilirsiniz.

World War Z (Dünyalar Savaşı Z)


İlk olarak Dünya Savaşı Z adında olan virüs filminden bahsedeceğiz. Başrolünde Brad Pitt’in yer aldığı filmde virüs nedeniyle insanların zombiye dönüştüğünü anlatır. Gerry Lane ailesini güvenli bir yere çeker ve onları güvende tutmak için dünya savaşında kendisini bir savaş içerisinde bulur. İnsanları zombiye dönüştüren virüs ile mücadele süreci aktarılmaktadır.

Resident Evil (Ölümcül Deney)


Hive adında olan genetik merkezinde araştırma sırasında üretilen T-virüs tüm binaya hızlı bir şekilde yayılır. Virüs sonrası insanlar zombiye dönüşmeye başlar. Virüs ile mücadele süreci başlar ve bu süreç kolay bir süreç değil.

Outbreak (Tehdit)


Tehdit, bulaşıcı hastalık uzmanı olan AlbaySam’in,Zaire’de çıkan ölümcül virüsü araştırması ile başlar. Önlem alınmamasının sonucu Amerika yok olacak ve virüsü yok etmek için gerçekleşen mücadele bu filmde anlatılmaktadır.

Rec (Ölüm Çığlığı)


Rec, Angela adından olan gazeteci itfaiyeler ile program yapmaya gider. Gelen ihbar üzerine olay yerine giden ekip önce yaşlı kadının ev kazası geçirdiğini düşünür. Ancak işler gittikçe karışır ve apartmanda yaşanan garip olaylar dikkate alınır. Kayıtta olan kameradan film aktarılır.

28 Days Later (28 Gün Sonra)


Bir araştırma laboratuvarında hasta şempazelerden yayılan bir virüs kendini belli eder. Bu virüs insanları zombiye çevirir. Bu süreçten itibaren virüsün yayılmaması için mücadele başlar.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz