Lenovo Katlanabilir Tablet

 
Katlanabilir akıllı telefonlarla ilgili söylentiler okumaktan sıkıldınız. Sonuçta, gerçekte henüz tek bir cihaz olmaksızın (veya duyurulduğunda) yıllardır haberlerde bulundular. Peki o zaman, katlanabilir tabletler nasıl?

Görünüşe göre, bunlar gelecekte bir noktada var olacaklar. Bunlardan ilki, LG yapımı katlanabilir ekrana sahip bir Lenovo tableti olabilir. Yani, Güney Kore’den yeni bir rapora inanırsak durum bunu gösteriyor.

Lenovo‘nun katlanabilir tableti açıldığında 13 inçlik bir ekrana ve katlandığında 8‘e 9‘a kadar küçülecek. En azından ilk olarak Çin‘de satılmalı. LG Display katlanabilir tablet pazarında katlanabilir akıllı telefonlardan daha fazla fırsat görüyor, bunun nedeni, bir telefon ile ekranın katlandığında gizlenmektedir. Bu durum tabletlerde bir avantaj haline dönüşmektedir çünkü katlandığında daha az hacimli ve daha kolay taşına bilir olması üreticilerin gözünde tabletlerin çekici hale gelmesini sağlıyor.

Ayrıca, tabletler için dayanıklı paneller yapmak daha kolaydır, çünkü telefonların katlanması ve açılmasının düzinelerce (günde yüzlerce kez) açılması gerekirken, tabletlerde çok daha düşük bir katlama sıklığı olacaktır.

LG Display aynı 13 inçlik katlanabilir paneli Dell ve LG Electronics‘e satmak istiyor. LG‘nin yorum yapmayı reddettiği gibi, bunların hepsi şimdilik doğrulanmamış bir söylentiden ibarettir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz