Birçok bilgisayar donanımsal ya da yazılımsal nedenlerden dolayı kendi kendine kapanabiliyor. Biz size bu yazımızda bu sorunu nasıl çözeceğinizi anlatacağız.

Bilgisayar kendi kendine açılıyor kapanıyor – Bilgisayarda kendi kendine çalışma sorunu nedeni - Haberler - Teknokulis

Kendi kendine kapanan bilgisayarların başlıca sebepleri ekran kartı ve işlemci sorunu olmasıdır. Bunun için bilgisayarınıza CPUID tarafından geliştirilen Hardware Monitor Pro yazılımını kullanarak donanım sıcaklığınızı kontrol edebilirsiniz. Ücretsiz olan HWMonitor, işlemci ve ekran kartı haricinde depolama birimlerinin de sıcaklığını gösterme özelliğine sahip. Donanımınızda anormal ısınma tespit ederseniz işlemcinizin ve ekran kartınızın termal macununu yenileyerek ısınma sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

2019 yılı Ocak ayı en düşük ve en yüksek Bilgisayar Mühendisi maaşı, çalışma alanları, eğitim ve mühendis olma şartları - nKariyer

Bu soruna aynı zamanda RAM de sebep olabiliyor. RAM, Rastgele Erişimli Hafıza anlamına gelen mikro işlemcili sistemlerde kullanılan ve çalışma verileriyle makine kodunu saklamaya yarayan bir çeşit veri deposudur. Eğer cihazınızda birden fazla RAM bulunuyorsa bunları sırasıyla deneyerek kontrol etmeniz gerekir. İşletim sistemli hataları çözmek için ise komut satırına DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth komutunu kopyalayın. İşlem sona erdikten sonra sfc /scannow komutunu çalıştırarak onarımı tamamlayın.

Dizüstü modelleri ele alacak olursak durum biraz daha farklılaşıyor. Bazen şarj kablosunun temassızlığı yüzünden bu durum yaşanabiliyor hatta en çok karşı

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz