Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar uzun yıllardır birçoğumuzun ilk kullandığı teknolojik cihazlar. Her ne kadar telefonlar daha yaygın olsalar bile çocukluk dönemlerimizin ortalarından itibaren tanıştığımız bilgisayarlarda interneti ve diğer tüm şeyleri keşfettik. Zamanla insanların akıllı telefon teknolojisini tercih etmesi ile birlikte kullanım oranları düşse de hala kemik bir kitle yoğunlukla kullanmaktalar. Yine çeşitli işler ve çalışmalar için de ufak cihazlara yüklenemeyecek büyüklükteki kapasitelere sahip, üst düzey grafik ve performans hizmeti sunan programlar açılıyor. Pek çok kişi de yine ilk oyun deneyimini ya konsoldan ya da bilgisayarlardan yaşamışlardır. Her ne kadar online oyunseverler farklı platformlardan istedikleri türde birçok alternatif bulsalar da mobil kitlenin varlığı işleri değiştiriyor. Eskiden cep telefonlarından kısa mesaj gönderilirken zamanla WhatsApp gibi mesajlaşma servislerinin ortaya çıkışı sadece internet bağlantısına sahip olma durumunda yeterli iletişimi sağladı. Hatta geçtiğimiz zaman içerisinde aktifleştirilen yeni bir özellik sayesinde sadece internetiniz olduğunda arama dahi yapabiliyorsunuz. Gelişmiş iletişim seçeneklerinin akıllı cihazlara entegre edilmesinden sonra yoğunlukla bilgisayarda oturan kişiler de iletişimlerini farklı yöntemlerle çözmek istiyorlar.

Kısa mesaj döneminden anlık mesajlaşmaya geçilirken WhatsApp mobil sürümü kadar web versiyonunu çıkardığında da taktirleri toplamıştı. Bilgisayardan mesaj atmak, arkadaşları ile iletişime geçmek hatta dosya aktarımı yapmak isteyenler web tarayıcılarından uygulamayı açabilirken bazılarımız bunu tercih etmek istemeyebilirler. Sürekli çevrimiçi kalma durumu nedeni ile kullanıcılar çoğu zaman tercih etmek istemiyor. Ancak farklı bir opsiyon bulunmadığı için de mecbur kalabiliyorlar. Buna çözüm getirebilmek amacı ile geliştiriciler kollarını sıvayıp kısa mesaj uygulamaları geliştirdiler. Android tabanlı cihazlarda çokça karşılaşabileceğiniz 3. parti uygulamalar dünyasına kısa zamandır katılan bu ürünler bilgisayardaki insanlarla da mesajlaşmanızı, iletişim kurmanızı sağlıyor.

Android’deki En İyi Kısa Mesaj Uygulamaları

Bahsettiğimiz gibi alanında lider yazılımlar nedeni ile insanlara araştırmaya gerek duymadıkları için nasıl alternatiflerin olduğunu da bilmiyorlar. Ancak bilgisayardan kısa mesaj almak göndermek işlemi de teknoloji hizmetinin kanatları altında. Android mobil işletim sisteminin kullanıldığı telefonunuz varsa sizlere sunacağımız önerilerle bilgisayar – akıllı telefon bağlantısını rahatlıkla kuracaksınız. Android’e uygun uygulamaları tavsiye etme nedenimiz ise geniş kitlelerce kullanılabilirliği ve yazılımcıların da kar marjlarını arttırabileceklerini düşünmeleri. Hal böyle olunca ister istemez geniş yelpazede ürün katologu elimize geliyor. Bizler de sizler için birkaç tavsiye niteliğinde yazılımı sıraladık.

pushbullshit

Pushbullet

Kısa mesaj adını verdiğimiz metin mesajlaşmaları kadar dosya aktarımı ve cihazlar arasındaki bağlantıyı sağlamak da önemli. Pushbullet sayesinde bahsettiğimiz tüm işlevleri gerçekleştireceksiniz. Sadece arkadaşlarınıza gönderebileceğiniz paylaşımların yanı sıra herkese açık paylaşımlar da gerçekleştirebiliyorsunuz.

[appbox googleplay com.pushbullet.android]

mightytext

MightyText

Ücretsiz SMS uygulamaları arasından dikkat çeken bir diğer ürün. Kullanışlı arayüzü ve hızı ile sizi memnun edecek Mighty tüm bilgisayar sistemlerinde çalışıyor.

[appbox googleplay com.texty.sms]

airdroid

AirDroid

Türkçe dil desteği ile beraber cihazlarımıza yüklenen AirDroid, dosya aktarımından metin mesajlaşmasıan dek geniş hizmet seçenekleri ile ücretsiz şekilde indiriliyor.

[appbox googleplay com.sand.airdroid]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz