Merhabalar, bu yazımızda bilgisayar klavyesinde bitcoin simgesi nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalışacağız.
Herhangi bir merkez bankası veya bankaya ait olmayan sanal para birimidir. İnternet üzerinde para birimi olarak da kullanılmaktadır.

Bitcoin işareti yapmak için klavye üzerinde sıklıkla kullanılan işaretleri, simgeleri Ctrl, Shift, Alt, Alt gr, Fn tuşlarını kullanarak yapabilmekteyiz. Fakat bitcoin işaretleri klavyede olmadığı için karakter eşlem tablosu üzerinden yapmak mümkün olacaktır. Windows özelliği olan karakter eşlem tablosu ile bitcoin emoji buradan kolaylıkla kopyala ve yapıştır ile kullanabiliriz.

Klavyede Bitcoin İşareti Yapma
Bu özel karakteri Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve eski işletim sistemi sürümlerinde yapmak için karakter eşlem tablosunu açarak başlayalım. Windows + R tuşlarına birlikte basarak “çalıştır penceresi” açılacaktır. Bu pencereye “charmap” komutunu yazarak enter tuşuna basınız. Tay dili baht para birimi olarak simgelenen bu işaret Bitcoin en yakın simge olarak kullanabilirsiniz. Şimdi buradan bu işareti yapabilmek için yazı tipi calibri olarak ayarlayın.

Gelişmiş görünüm olarak kutucuğu işaretlediğinizde bu işaretin Unicode karşılığı U+0E3F gelmektedir. Bu kodu unicode’a git yazan yere 0E3F olarak yazdığınızda bu simgeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Ve istediğiniz dosyada kullanabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz