Eğer bir bilgisayar kullanıcısıysanız ve klavyede bazı simgeleri yapmayı bilmiyorsanız araştırıp sürekli uygulayarak pratik kazanmanız gerekecektir. Konuyla alakalı gelen sorulardan biri de klavyede kare işaretinin nasıl yapıldığı.

Kare İşareti # Nasıl Yapılır? | Teknocard | Mobil Teknoloji ve Sosyal Medya Destek Sitesi

Klavyede kare işareti yapmak için birden fazla tuşa basmanız gerekecektir. Kare işareti (#) yapmak için öncelikle Space tuşunun sağında bulunan ‘Alt Gr’ tuşuna basmanız gerekiyor. Parmağınız Alt Gr tuşuna basılı haldeyken, klavyenin üst kısmında yer alan numara tuşlarından üzerinde kare işareti (#) bulunan 3 numaralı tuşa basmanız gerekiyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra metninizde, sayfanızda kare işareti yer almış olacaktır.

Klavyede Kare İşareti # Nasıl Yapılır? - Teknozum | Işaretler, Tablet bilgisayar, Klavye

Kare işareti ile ilgili ufak bilgi verecek olursak şu anda en çok sosyal medyada kullanılmaktadır. Kare işareti, sosyal medya paylaşımlarında etiketlenmek istenen yer, kişi, zaman ve konu gibi gündem maddelerinden hemen önce yazılır. Bu sayede paylaşılan gönderinin sosyal medya platformunun ‘keşfet’ alanında gözükmesi amaçlanır. Sayıların başına eklendiğinde ise o sayıya ‘numara’ anlamını ifade etmesine yardım eder.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz