TBMM’de yer alan yeni teklif ile beraber bir açıklama yapan AK parti grup başkanvekili Mehmet Muş, sözlerinde klonlanmış telefonların 4 ay içerisinde kapatılacağını dile getirdi. Bir yıl içerisinde 250 TL yatıran kişilerin ise yeniden telefonları kullanabilecekleri bildirildi. Varlık varış süresi ise 6 ay kadar uzatılmasının talep edildiği dile getirildi. İşte detaylar…

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, açıklamayla beraber ekonomik ile yeni torba yasası hakkında bazı sözleri dile getirdi. Muş, Varlık barışı için 6 ay uzatma teklifi ettiğini ve yurt dışına çıkış harcının ise 15 TL yerine 50 TL’ye çıkmasının teklif edildiğini belirtti. Buna ek olarak ise klonlanmış telefonları 4 ay içerisinde kapatılacağını ve kişilerin bir yıl içerisinde 250 TL yatırarak yeniden telefonlarını kullanabileceklerini söyledi.

Dikkat çeken başlıklar!

Açıklamalarda dikkat çeken bir diğer konu ise Merkez Bankası’nın kanununda yapılacak bir değişiklik yer alıyor. Yedek akçe olarak ayrılmış oranları TTK ile uyumlu hale getirileceği dile getirildi. Ayrıca yüzde 10 olarak yedek akçenin ayrılması da talep edildi.

Klonlanan IMEI telefonlar 4 ay içerisinde kapatılıyor!

Yurt dışından gelen telefonların klonlanan IMEI ile kullanılması durumunu hepimiz biliyoruz. Bu şekilde kullanan kişilerin telefonları 4 ay içerisinde kapatılacak ve 250 TL yatırmaları halinde yeniden kullanabilecekleri belirtildi.

Yurt dışı çıkış harcı için yeni teklif!

Yurt dışına çıkacak olan kişilerin 15 TL’den 50 TL’ye çıkmasını teklif ettik. Yeni yasa ile beraber böyle bir sistemin kabul edilmesi bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz