Dünya genelinde yayılan ve İtalya’da birçok can kaybına yol açan Korona virüsü salgını yayılmaya devam ediyor. Çin’de ortaya çıkan hastalık neredeyse tüm dünyaya yayıldı. Uzmanlar tarafından ortaya çıkan bilgiye göre bu virüs sıcaklar geldiği zaman yok olacak. Birçok kişi tarafından ortaya atılan iddiaya göre sıcak hava ile beraber salgın yavaşlayacak.

Bazı hastalıklar mevsimsel dönem olarak ortaya çıkar. Mesela grip, genellikle kış aylarında daha da artış gösterir. Durum bu şekilde olunca Corona virüsünde de mevsimsel bir etkinin olup olmadığı merak ediliyor. SARS-CoV-2 virüsü oldukça yeni bir virüs ve bu konuda tahmin yürütmek oldukça zor. Kimine göre sıcak havalar gelince bu virüs temizlenecek. Kimine göre de böyle bir durum gerçekleşmeyecek.

Bu virüsler ağırlıklı olarak Aralık ve Nisan ayları içerisinde enfeksiyona neden oluyordu. Grip ile benzer belirtileri olduğu ortaya çıkan virüsün aynı zamanda dört farklı çeşiti vardır. Covid-19 mevsim şartlarına bağlı olarak değişiklik göstereceği için bu virüsün soğuk ve kuru havalardan dolayı ortaya çıktığı düşünülüyor.

Kaynak : Mobil13



CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz