Yapılan araştırmalar sonucu telefon satışları son 10 yılın en düşük seviyesini yaşıyor. Korona virüsü salgını nedeniyle dünya genelinde çok fazla düşüşler yaşanıyor. Yaşanan düşüşlerden biride telefon satışları. Telefon satışlarında virüs nedeniyle son 10 yılın en düşük seviyesi gözlemleniliyor. Tedarik zincirlerinde yaşanan sorun dünya genelini olumsuz etkiledi.

Telefon pazarında %13 düşüş yaşandı ve bu düşüşün devam edileceği tahmin ediliyor. Kısıtlamalar devam ederse %29’luk bir gerileme bekleniliyor. Çin’dbe hayat normale dönmeye devam ediyor. Satışlar artık normal seviyeye dönüyor. Başka piyasalarda olan sorunlardan dolayı telefon satışlarında ilerle olacağı düşünülmüyor. 2019 yılına göre karşılaştırma yaptığımız zaman çeyrek milyar daha az satılacağı tahmin ediliyor.

Çin’de ortaya çıkan verilere göre de 2019 yılına göre %44 düşüş yaşandı. Diğer ülkelerde de benzer düşüşler yaşanmaktadır. 5G teknolojisinin hayatımıza girmesini beklerken böyle bir düşüş yaşanması teknoloji severleri üzdü. Ancak 2021 yılında 5G teknolojisinin yaygınlaşacağı ve artışların olacağı düşünülüyor. Telefon satışlarının 2022 yılında ise daha da artacağı tahmin ediliyor. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz