2019 yılının sonlarına doğru tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, herkesin yaşamını bir hayli etkiledi. Bu salgınla ilgili dikkat çekici bir durum daha yaşandı. Şimdiye kadar sürekli açıklamalarda bulunan Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüsün 2022’nin başlarında bitebileceğini açıkladı!

koronavirüs ile ilgili görsel sonucu

Konuya ilişkin açıklamalar DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge tarafından yapıldı. Dr. Kluge, aynı zamanda şimdiye kadar alınan önlemlerinde salgınla baş edebilme konusunda işleri kolaylaştıracağını belirtti. Kluge’ye göre en kötü zamanlar artık geride kalmış durumda. Kluge bu ifadeleri kullanırken virüsün tamamen hayatımızdan çıkacağını değil, virüsün insanlara enfekte edileceğini ve artık kısıtlamalara gerek duyulmayacağını belirtiyor.

koronavirüs dsö ile ilgili görsel sonucu

Yeni mutant virüs ile ilgili ise Kluge, tedirgin olmamamız gerektiğini, aşıların modernize edilebilmeleri durumunda bununda altın kalkılabileceğini söylüyor. En önemli şeyin ise şu durumda hız olduğunu da belirtiyor. Hızlı aşılama ile ekonominin de, yaşamında gayet kontrol altına alınabileceğini belirtiyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz