İngiltere’de iki 5G istasyonu yakıldı, koronavirüs salgını için teknolojiyi suçladı

 

Birmingham ve Merseyside’da (İngiltere) yerli halk 5G baz istasyonuna ateşe verdi. Nedeni – insanlar koronavirüs COVID-19 salgınının beşinci nesil ağlara maruz kalması nedeniyle meydana geldiğine dair söylentiler alıyor.

12 Mart 2020’de Arizona Sağlık Zirvesi’nde Amerikalı bir doktor olan Thomas Cowan, Afrika’da 5G olmadığını, bu nedenle bölgede koronavirüs enfeksiyonu vakası olmadığını söyledi. Bununla birlikte, resmi istatistikler Thomas’ın iddiasının yanlış olduğunu gösteriyor – Afrika’daki resmi rakamlara göre, binlerce onaylanmış COVID-19 enfeksiyonu vakası var.

5G maruziyeti nedeniyle COVID-19’un ortaya çıkma teorisi ABD, İngiltere ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde oldukça popülerdir. İngiltere’deki Dijital Teknoloji, Kültür, Medya ve Spor Dairesi (DCMS) , bu yanlış fikrin artan popülaritesinin İngiltere’deki iki 5G baz istasyonunun imha edilmesine neden olduğunu söyledi .

İngiliz Mobil İletişim Derneği (Mobile UK) söylentilerin endişe verici olduğunu söyledi. DCMS , 5G’nin yeni koronavirüs ile ilişkili olduğuna dair kesin bir kanıt olmadığını söyleyen bir açıklama yayınladı . Amerikan Halk Sağlığı Derneği Genel Müdürü Dr. Georges C. Benjamin’e göre, COVID-19 hayvanlardan gelen bir virüstür – 5G veya mobil ağlarla ilişkili herhangi bir radyasyon ile ilgisi yoktur.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz