Google Play Protect Android’de yerleşiktir ve zaten iş başındadır

Bir süre önce keşfedilen WhatsApp flaw (kusur) mümkün hackerlar için yapılan uzaktan casus yüklemek bilmeden ve herhangi bir kullanıcı olmadan, bir iOS veya Android cihazınıza giriş yaparak kişisel bilgilerinizi yönetebiliyordu. WhatsApp, hem sunucusunda hem de uygulama için bir güncelleme yaparak bu hatayı zaten düzeltti. Şu anda WhatsApp uygulamasını güncellemediyseniz, hemen bunu yapın. Aksi halde halen risk altındasınız demektir.

Kusur ve sonraki düzeltmeler, cihazınızın kötü amaçlı uygulamalardan arınmış olup olmadığını iki kez kontrol etmek için önemli bir hatırlatma görevi görür.

Google Play Protect, kötü uygulamaları tespit etmek ve kaldırmak için her gün 50 milyar uygulamayı tarar. Google Play Protect’i ilk başlattığında, hizmet yalnızca Play mağazasından yüklenen uygulamaları tarar. Şimdi, kaynağından bağımsız olarak cihazınızda yüklü olan her uygulamayı tarar. Google Play Protect’in etkin olduğundan emin olmak, isteğe bağlı olarak nasıl taramayı öğrenmek ve yüklenmeden önce uygulama güncellemelerini tekrar kontrol etmek iyi bir fikirdir.

En yeni tarama ayrıntılarını görüntüleyin

 

 

Çalma Koruması ayarları sayfası isteğe bağlı olarak tarama yapmanıza izin verir, son taramanın zamanını ve taranan uygulamaları görüntüler.

Android cihazınızın son tarama durumunu görüntülemek ve Oynat Korumanın etkin olduğundan emin olmak için Ayarlar > Güvenlik bölümüne gidin . İlk seçenek Google Play Protect olmalı ; ona dokun. Son zamanlarda taranan uygulamaların bir listesini, bulunan zararlı uygulamaları ve talep üzerine cihazınızı tarama seçeneğini bulacaksınız.

Play Protect, Android cihazınızda varsayılan olarak etkin olmalıdır, ancak yukarıdaki ayarlar sayfasını ziyaret edip iki kez kontrol etmeniz iyi bir fikirdir.

Uygulama Güvenli mi nasıl Kontrol Edebilirim?

 

 

Bir uygulamanın Play Store‘dan yüklenmesi sırasında, uygulamanın “” olduğundan ve yükleme sırasında yüklenmesinin güvenli olduğundan emin olarak, ilerleme çubuğunun altındaki Play Protect etiketini bulacaksınız.

Google Play Protect, Google Play Store’daki Güncellemeler sekmesinin üstünde herhangi bir sorun olup olmadığını gösterir.

Bir uygulama Google Play Store için taranıp onaylandıktan sonra, bu kötü bir aktörün gelecekteki uygulama güncellemelerine kötü bir şey sokmayacağı anlamına gelmez. Neyse ki, Google Play Store’daki Güncellemeler bölümünün en üstünde, bekleyen güncellemelerin indirilmesinin güvenli olup olmadığını size gösterecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz