Mobil işletim sistemleri arasında tırnak içinde kapalı kutu olarak lanse edilen ve kendi içerisinde başka bir dünya yaratan işletim sistemi iOS. Apple her çıkardığı yeni iPhone modeline entegre ettiği sistemi de bellirli aralıklarla güncelleyip gerektiği taktirde yeni bir sürümünü daha çıkarabiliyor. Yine diğer platformlardaki gibi kendisine özel bir online uygulama marketine sahip. Bu markete App Store adı verilmekte. Uygulamalar oyunlar sadece bu işletim sistemine özel hazırlanmakta. Kullanıcılar bu noktada biraz sorun da çekmekteler. Çünkü Store’a yüklenen bazı oyunlar veya uygulamalar düşük kullanım oranı bulunan ülkelere öncelikle açılmakta. Bunun nedeni de test aşamasını kontrol edilebilir bir kitleye sunmak. Ancak kullanıcılar hemen ulaşmak ve kullanım deneyimini yaşamak istiyor. Çözüm yolu ise o ülkelere ait bir Apple Store hesabı açmaktan geçiyor. Peki kredi kartı kullanmadan yurtdışından nasıl App Store hesabı açılır bunun cevabını sizlere veriyoruz.

iOS uygulama yayınlıyıcıları öncelikle Kanada, Yeni Zelanda gibi ülkeleri tercih ediyorlar. Nedeni de belirttiğimiz gibi kontrolü kolay bir kitle söz konusu. Sizler de App Store hesabı bu ülkelerden açtığınızda birçoğuna önceden sahip olabileceksiniz.

yurtdisi-app-store-hesabi-nasil-acilir

Yurtdışı App Store Hesabı Açmak

Öncelikle mevcut kullandığınız App Store hesabından çıkın. AyarlariTunes ve App StoreApple KimliğiOturumu Kapat yolunu izleyebilirsiniz.

App Store’u açıp ücretsiz uygulamalardan bir tanesini cihazınıza indirin. Burada hesap istendiği için Yeni Apple Kimliği Yarat seçeneğine tıklayın. Ülke seçerken bahsettiğimiz noktalara uyarak bir ülke seçiniz. Kanada, Yeni Zelanda, Amerika Birleşik Devletleri arasından bir tercih yapabilirsiniz.

Kullanım sözleşmesini onayladıktan sonra açtığınız ülkeye ait App Store hesabı için e-posta, şifre, güvenlik bilgileri bulunacak. Faturalandırma kısmında kredi kartı olmadan üye olacaksanız Faturalandırma Bilgileri‘nde Hiçbiri seçeneğine seçin. Faturalama Adresine de bir adres girin. Yurtdışı App Store hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz