Geçtiğimiz yıl ciddi bir düşüşte sonra bu yıl ortalarında hafiften toparlanma hareketlerini sergileyen ve bununla beraber bir bahar havası içerisinde olan kripto para dünyasında ani bir gerileme kaydedildi. Bunla beraber bütün alt birimlerinde battığını söyleyebiliriz.

Düşüş başlamış durumda!

Geçtiğimiz yıl sonuna doğru 3500$ seviyesine kadar iniş yapan Bitcoin bu yıl başlarında ise çok kararlı bir şekilde çıkış yaşamış ve 14 bin dolara kadar yükselmişti. Bu sırada Ethereum 80 dolar seviyesinden bir anda 300 dolar seviyesine kadar artış kaydetmişti.

Tüm bu gelişmelerden sonra ise 10 bin dolar seviyesinde kalan Bitcoin’in yeniden bir çıkış yapması beklenirken bir anda düşüş kaydetti.

Bitcoin kazım oranları ise son bir aydır çok hızlı bir düşüş yaşarken bu durumun aslında habercisi olduğunu gösterdi. Geçtiğimiz akşam 10 bin dolar seviyesinde olan Bitcoin 7700 dolara kadar düştü. Ardından ise 8500 dolara çıkış yaptı.

Ethereum ise 220 dolarken 170 dolara kadar düştü. Bir günde ortalama 1 milyar dolar üzerinde bir satışın gerçekleştiği söylenmekte. Bundan sonraki süreç ise çok fazla merak ediliyor. Birçok kaynak 9000 dolar seviyelerini zorlamaması halinde 6500 dolara kadar düşeceğini ifade ediyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz