Hindistan’da iki kardeş PUBG yüzünden tartışma yaşadıktan sonra 15 yaşında olan kardeş, 19 yaşında olan abisi öldürdü. İşte tüm detaylar…

Hindistan’dan yeniden üzücü haberler geldi. PUBG oyunu için gelen üzüntü haberlerine bir yenisi daha eklendi. Sizlerde hatırlarsınız belki, bundan 1 ay önce PUBG oynarken kalp krizi geçiren bir genç hepimizi üzmüştü. Şimdi de 15 yaşında küçük kardeşin, PUBG oynarken abisiyle çıkan tartışmada, 19 yaşında olan abisini öldürdüğü ortaya çıktı.

19 yaşında olan abi, 15 yaşındaki kardeşini kendi telefonundan PUBG oynadığını için uyararak, telefonunu bırakmasını söyledi. Ancak küçük kardeş oyunu bırakmak yerine çok fazla öfkelendi ve abisine saldırdı. Başını birçok kez duvara vurduktan hemen sonra abisini bıçakladığı belirtildi. Olaydan hemen sonra hastaneye kaldırılan genç, daha hastaneye yetişmeden hayatını kaybettiği belirtildi.

Cinayet davası açıldı!

Hindistan‘dan gelen haberlere göre polisin küçük kardeşi tutukladığı ve mahkemeye sevk ettiği açıklandı. Kasten abisini öldürme suçundan yargılanan çocuğa cinayet davasının açıldığı söyleniyor.

Sizlerinde bildiği gibi PUBG, çok fazla bağımlılık yapıyor ve Hindistan’da birçok bölgede yasaklanmıştı. Dünya Sağlık Örgütü ise bu oyunun artık yasaklanmasını gerektiğini söylüyor. Battle Royale tarzında olan Fortnite’ın da aynı durumuna neden olabileceği işaret edildi.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz