Kulaklıklar aslında hayatımızda bizce önemli bir rol oynamakta. Dışarının gürültüsü eşliğinde birşeyler izleyip dinlemektense kulaklıklarımızla sadece izlediğimiz, dinlediğimiz şeye odaklanıp kendi dünyamızda keyifli dakikalar geçirebiliriz. Peki bizlere keyifli dakikalar geçirten bu kulaklıkları nasıl temizlememiz gerekir?

Hoco W24 Kablolu Kulaklık Seti - Kulak Üstü ve Kulak İçi Fiyatı

Kulaklıkları deterjanlı suya daldıramayız, makineye atamayız. Bu yüzden aşağıdaki araçları onları temizlerken kullanmak doğru olacaktır;
-Pamuklu yün çubuklar
-Kuru, tüy bırakmayan bir bez
-Nemli, tüy bırakmayan bir bez
-Temizleme sıvısı
-Eldiven

CES 2020 En İyi Kulaklıklar (Kablosuz, Kulak İçi, Kulak Üstü Kulaklıklar) -  Tamindir

Öncelikle konuya kulak üstü kulaklıklarla başlayalım. Onların iç kısmı bezden oluşur ve kulağımızdaki yağ, kir, pislik zamanla o kısımlarda birikecektir. Eğer içerisindeki bu pedler çıkıyorsa temizlenmesi daha kolay olur. Deriden yapılmışsa temizleme mendilleri işinizi görecektir. Pedleri dezenfekte etmek istiyorsanız, beze az miktarda izopropil alkol ekleyin ve tekrar silin ama bunu yaparken kulaklıkları bozmamak adına az miktarda ürün kullanın. Acele etmenize hiç gerek yok bu temizliği yaparken. İnce temizlik gerektiren yerleri ise kulak çöpü yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Amazon.com.tr: Kulaküstü ve Kulakiçi Kulaklıklar - Kulaklıklar ve  Aksesuarları: Elektronik

Kulak içi kulaklıklar söz konusu olduğunda ise, işiniz biraz daha zorlaşıyor. Eğer silikon parçalar takılıysa bunları çıkarıp kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Tüm alanlara girmek istiyorsanız eski bir diş fırçası kullanabilirsiniz. AirPod tarzı için ise ince pamuklu çubuklar kullanın. Boşlukların iç kenarlarında biriken malzemeleri çıkarmak için yumuşak kıllı bir fırçada kullanabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz