Layout uygulaması nasıl kullanılır? Bu yazımızda Instagram’ın yeni uygulaması Layout from Instagram’ın nasıl kullanıldığını adım adım anlattık.

Hatırlayacağınız gibi 4-5 ay öncesine kadar Instagram Layout adlı uygulamasını duyurmuştu. Bu uygulama Instagram kullanıcılarını çok heyecanlandırmıştı. İlk haberi bu yılın Mart ayında “Instagram’ın Yeni Uygulaması Layout Çıktı başlığıyla yazmıştık. Bu uygulama çıktığı tarihten bu yana Instagram tarafından sürekli geliştirildi ve güncellendi. Instagram kullanıcıları tarafından da çok beğenildi.

Instagram uygulamasına da güncellenen son sürümüyle pek çok yenilik eklendi. Artık fotoğrafları kare şekliyle yüklemek zorunda değilsiniz. Bununla ilgili yazımızı “Instagram Dikey ve Yatay Fotoğraf Nasıl Yüklenir?” başlığı altında okumanız mümkün.

İşte Instagram’ın güncellenen son sürümünde Layout uygulamasını Instagram içinden yükleyebiliyorsunuz.

Layout uygulaması nasıl kullanılır

Bunu yapmak istemezseniz aşağıdaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

Layout from Instagram Android indir:

[appbox googleplay com.instagram.layout]

 

Layout from Instagram iOS indir:

[appbox appstore 967351793]

Layout uygulaması kolaj sevenler için harika bir uygulama olabilir. Bu uygulamayla pek çok fotoğrafı birleştirmek ve paylaşmak mümkün.

Layout Uygulaması Nasıl Kullanılır?

İşi kolaylaştırmak amacıyla layout uygulaması nasıl kullanılır başlığı altında kullanımı adım adım anlattık.

1. Öncelikle yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden birini kullanarak Layout from Instagram uygulamasını cihazınıza indirin.

2. Sonra uygulamayı açın. Bu aşamada uygulamanın nasıl kullanıldığına ilişkin bir sunum göreceksiniz.

Layout uygulaması nasıl kullanılır

3. Kullanmaya başla butonuna dokunarak ilk kolajınızı yapabilirsiniz. Önce fotoğraf kabini gelecek karşınıza. Aşağıda Galeri, Yüzler ve Son olmak üzere üç ayrı sekme göreceksiniz. Bu sekmeleri kullanarak fotoğrafları seçebilirsiniz.

Layout uygulaması nasıl kullanılır

4. Sonra düzenleme ekranından çıkıp kaydetme ekranına geçeceksiniz. Burada isterseniz kolajınızı aşağıdaki butonları kullanarak değiştirebilir, yansıtabilir, çevirebilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz.

Layout uygulaması nasıl kullanılır

5. Son ekranda oluşturduğunuz bu kolajı yine aşağıdaki butonları kullanarak paylaşabilirsiniz.

Layout uygulaması nasıl kullanılır

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz