League of Legends mobile yakında geliyor

League of Legends, hiç şüphesiz şimdiye kadarki en çok oynanan PC oyunlarından biri. Fortnite ve PUBG‘nin gelmesinden önce, Riot Games unvanı hem rahat bir şekilde hem de eSports’ta en çok oynanan PvP multiplayer oyunu olarak listelerde baskındı. Ancak, Fortnite ve PUBG mobil versiyonunda endişelenecek bir şey yok ve neden basit …

Akıllı telefonunuzdan canavarları ve rakipleri avlamaya hazır olun
Riot Games, League of Legends oyununun ilk versiyonunu 2009 yılında piyasaya sürdü. O zamandan beri unvan günümüzde 120 milyondan fazla aktif oyuncuyu çekmek için gelişti, gelişti ve gelişti .

PUBG ve Fortnite’ın mobil limanlarının arkasındaki şirket olan Tencent, bir mücevheri kaçırmış olabilir mi? Açıkçası değil ve bu yüzden Riot Games’in hisselerinin% 100’üne sahip. Ancak, yayıncının MoBA türünü akıllı telefonlarda çeşitli şekillerde tanıtmaya çalışmış olmasına rağmen, henüz başarılı olmamıştır. Wangzhe Rongyao (İngilizceye tercüme, Kings of Honor) Çin’de 130 milyondan fazla kullanıcı ile büyük bir başarı elde ederken, Valor Arenası denilen Batı pazarları için olan versiyonda aynı servete sahip olmadı ve yakalanmasında zorluk çekti.

Reuters, Çinli şirketin uzun süredir gün ışığını görmeye yakın gibi görünen akıllı telefonlar için resmi bir League of Legends uyarlaması üzerinde çalıştığını bildirdi. Maalesef rapor, unvanın 2019’un sonuna kadar gelmeye hazır olmadığını gösteriyor. Kesinlikle sizi bu konuda bilgilendirmeye devam edeceğiz!

Çin Seddi’nin arkasında kalmaya devam eden bir başarı

Bununla birlikte, problem, Valor Arenası’nın kalitesi ya da Tencent’in Fortnite ve PUBG ile de gösterdiği gibi çok iyi yapılan mobil uyarlamalar ile ilgili değil gibi görünüyor. Buradaki zorluk, Batı oyun pazarının Çin pazarından çok farklı olduğu gerçeğinde yatmaktadır.

Avrupa ve ABD’de oyuncular, üst düzey oyun deneyimleri için PC’leri veya konsolları tercih ederken, Çin’de, Amerikan veya Japon konsolları (ve ilgili hizmetler) mevcut olmadığından, pazar pahalı oyun bilgisayarlarıyla sınırlıdır. Akıllı telefonlarda oyun dünyasının Çin’deki son yıllarda patlaması bu yüzden burada tutkulu bir oyuncunun ilk tercihi değildi.

Tencent, akıllı telefon oyunları dünyasına daha fazla kullanıcı getirebilecek mi? Elbette birileri yapabilirse, Tencent ve League of Legends galibi olabilir.

Kaynak : Reuters

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz