Lenovo akıllı telefonların ne zaman Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacağı merak konusuydu. Ancak ortaya çıkan bir yol haritası ile teknoloji devinin ürettiği akıllı telefonların ne zaman güncelleme alacağı neredeyse kesinlik kazanmış oldu.

Dizüstü bilgisayar alanında gerçekleştirdiği atılımda başarılı olan ve son yıllarda bu alanda ciddi satış oranlarına ulaşan Lenovo, 2015’in en dikkat çeken akıllı telefon üreticilerinden de biriydi. Özellikle de fiyat performans açısından müşterilerin ilgisini çekmeye çalışan firma için Android 6.0 güncellemesini ne zaman yayınlayacakları merak ediliyordu. Ortaya çıkan bir yol haritası bize bu konuda oldukça net bilgiler veriyor.

Lenovo Modelleri Ne Zaman Android 6.0 Güncellemesi Alacak?

Söz konusu yol haritasına göre Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacak ilk Lenovo akıllı telefon K3 Note. 2016 Mart’ında güncellenecek cihazı 2016 Haziran’ında güncellenecek Vibe X3 ve Vibe P1 takip edecek. Güncellemeyi edinecek son model ise A7000.

lenovo akilli telefon android 6.0 guncelleme haritasi

Şunu da belirtmeliyiz ki, yukarıda adı geçen cihazların çeşitli ülkelere özel üretilmiş sürümleri bulunuyor. Biz tarihleri belirtirken yalnızca bu modellerin uluslararası platformda satılan versiyonlarını dikkate aldık. Örnek vermek gerekirse, bir modelin Çin’e özel sürümü nisanda güncelleme alırken uluslararası ve bizi ilgilendiren versiyonu ise hazirandan sonra alabiliyor.

Çin’in önemli mecralarından biri olan Weibo tarafından paylaşılan bir yazıda yer verilen görselde ortaya çıkan bu güncelleme yol haritası özellikle de Lenovo Türkiye kullanıcıları için heyecan uyandıracaktır. Ancak güncellemelerin tarihlerine daha aylar olması tabii ki keyiflerin kaçmasına neden olabilir.

Kaynak: Android Authority

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz