Lenovo Vibe P1, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki FCC benzeri bir onay kurumu olan TENAA tarafından onaylandı ve böylece yeni Lenovo akıllı telefon resmen doğrulanmış oldu.

Lenovo Vibe P1, sahip olduğu özelliklerle giriş seviyesi ile orta seviye arasında bir yerde konumlanıyor. Ancak markanın söz konusu seviyede piyasada olan bir ürünü olması dolayısıyla bu cihazın giriş seviyesini hedef alacağını tahmin etmek pek de zor değil.

Lenovo Vibe P1 Özellikleri

5 inçlik büyüklüğünde ekran kullanacak olan bu Android akıllı telefon, 720p çözünürlüğünde görüntü sunacak. Dört çekirdekli 1.3 GHz frekansında çalışan işlemci kullanacak cihazın bu değerleri Qualcomm Snapdragon 410 modelini işaret ediyor. Ancak ürünün resmi başvurusunda bu yönde bir ifade geçmiyor.

Lenovo Vibe P1 ozellikleri

2 GB RAM kullanacak olan Lenovo Vibe P1, 16 GB dahili depolama alanıyla piyasada olacak. Android işletim sisteminin yanı sıra Lenovo mühendisleri tarafından hazırlanan özel Lenovo uygulamaları ve çözümleri ile birlikte geri 10 GB gibi bir miktarın kullanılabilir olarak kullanıcılara kalacağı beklenebilir.

8 MP değerin bir arka ana kamere ve 5 MP değerinde ön kamera ürün yer alıyor. LTE yani 4G desteği ile birlikte Lenovo Vibe P1 Wi-Fi ve Bluetooth gibi kablosuz bağlantı özelliklerine sahip olacak.

Android 5.1 sürümü ile kutudan çıkacak akıllı telefonun belki de en cezbedici özelliği uzun pil ömrü olacak. Zira telefonda kullanılan batarya 4000 mAh değerinde. Bu sayede Lenovo Vibe P1, çok yüksek özelliklere sahip olmasın ama şarjı uzun gitsin diyenlere derman olmaya aday.

148 gram ağırlığında olan telefonun kalınlığı ise 9.35 milimetre.

Lenovo Vibe P1 çıkış tarihi ve fiyatı henüz belli değil.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz