Lenovo, kendisini akıllı telefon dünyasında en çok temsil eden Vibe X serisinin yeni üyesini, Lenovo Vibe X3 modelini tanıttı. Bu yeni Android akıllı telefon hoparlörü ve 21 MP değerindeki kamerasıyla dikkat çekiyor.

Lenovo Vibe X3 Teknik Özellikleri

Bilindiği üzerinde ön yüzünde çift hoparlörü olan akıllı telefon sayısı yok denecek kadar az. HTC One serisi ile birlikte tanıştığımız ve oldukça fark yaratan bu özellik Lenovo Vibe X3 üzerinde de yer alıyor. Ürünün ön kısmının alt ve üst konumlarında yer alan iki adet hoparlör sayesinde tam olarak stereo ses deneyimi yaşanabiliyor.

5.5 inç büyüklüğünde ve 1080p çözünürlüğünde ekranı bulunan bu yeni Lenovo akıllı telefon, Qualcomm Snapdragon 808 yonga seti ile sekiz çekirdekli MediaTek yonga seti olmak üzere iki farklı sürümle kullanıcıların karşısına çıkacak. MediTek yonga seti, ürünün 16 GB dahili depolama alanına sahip olan modelde yer alacak.

Lenovo Vibe X3 fiyati

2 GB ve 3 GB olmak üzere yine iki farklı RAM birimi ile satışa çıkacak Lenovo Vibe X3, 16, 32 ve 64 GB olmak üzere üç farklı dahili depolama alanına sahip olacak. Tüm modellerde mikro SD kart desteği ile söz konusu alanı artırmak mümkün.

İki farklı özellik seçeneği kamera konusunda da geçerli. Buna göre Lenovo Vibe X3 kamerası 13 MP ve 21 MP olmak üzere iki farklı şekilde kendini gösterecek. Diğer birçok akıllı telefonda olduğu gibi bu telefonun kamerasında da Sony altyapısı yerleşmiş durumda. Çift LED desteği ve çoklu flaş tonu özelliği bulunacak. Ön kamera da modele göre 5 MP ya da 8 MP olacak.

9.3 milimetrelik incelikle kutudan çıkacak olan Lenovo Vibe X3’ün boyutları seçilecek modele göre değişebilir. Zira 3400 mAh değerindeki bataryaya sahip model 8.7 milimetre inceliğe sahip olacak. 9.3 milimetrelik incelik 3600 mAh değerine sahip pil kullanan modele ait.

Lenovo Vibe X3 ozellikleri

Lenovo Vibe X3 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Lenovo Vibe X3, 25 Kasım itibariyle satışa çıkacak. Dileyen kullanıcılar şimdiden önsipariş için başvurabilirler. 2 GB RAM’e sahip 16 GB depolama alanı kullanan model 300 USD, 3 GB RAM’e sahip 32 GB depolama alanı barındıran model 400 USD ve 3 GB RAM’in yanı sıra 64 GB depolama alanı barındıran en üst model ise 470 USD olarak satışa sunulacak. Lenovo Vibe X3 Türkiye fiyatı ise Lenovo Vibe X3 çıkış tarihi gibi henüz belli değil. Bununla birlikte Lenovo Vibe X3 Türkiye üzerinde satışa çıkması kesin gözüyle bakılan yeni Android akıllı telefonlardan biri.

Kaynak: PhoneArena

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz