Leyla korona virüsüne yakalanan babası için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sesini duyurdu. İsveç’in Malmö kentinde yaşayan Emrullah Gülüşken, 2 hafta önce nefes darlığı ve ateş şikayeti başladı. Emrullah Gülüşken sağlık kuruluşunu arayıp yardım istedi fakat hastaneden herhangi bir dönüş gerçekleşmedi. İki gün önce de ambulans ile hastaneye kaldırılan Emrullah Gülüşken, testinin pozitif çıkmasına rağmen hastanede tedavisini sürdürmek yerine evine gönderildi.

Bu durum ardından kızları Türkiye’den seslendi. Samira ve Leyla Gülüşken Twitter üzerinden seslerini duyurmaya çalıştı. Samira Gülüşken tarafından atılan Tweette; , “Ailemle birlikte İsveç’te yaşıyoruz. Babamın 11 gün önce ateşi yükselip nefes darlığı yaşamaya başladı, endişe edip hastaneyi aradık ama maalesef gelmediler ve bizleri geçiştirdiler. Her gün defalarca aradık ama bize dönüş sağlamadılar. Ülkemizden bize sahip çıkması adına yardım talep ediyoruz. Ne yaparız, nereye başvururuz bilmiyoruz. Lütfen sesimizi duyurmamıza yardımcı olun. Babamın durumu çok kötü, bir an önce müdahale edilmeli, lütfen” ifadelerine yer verdi.


Çok zaman geçmeden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca seslerini duydu ve devreye girdi. Türkiye bu konuda harekete geçti ve Bakan Koca, Emrullah Gülüşken’in 4 çocuğu ile beraber Türkiye’ye getirilmesi için ambulans uçak gönderilmesi talimatında bulundu. İsveç’e giden uçak Emrullah Gülüşken ve çocuklarını aldı.

Bakan Koca ise bu konu hakkında Tweet attı; , “Sevgili Leyla, sesini duyduk. Ambulans uçağımız saat 06.00’da havalanıyor, İsveç’e geliyoruz. Tüm Türkiye, böyle bir dönemde, uzakta olmanıza üzüldük. Baban için hastanemiz, hekimlerimiz hazır. Cumhurbaşkanımızın, bütün halkımızın geçmiş olsun dileklerini iletiyorum. Çok sevgiler” Uçağın ise saat 15.00 sıralarında Ankara Esenboğa Havalimanı’na ineceği bilgisi yer alıyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz