LG Android 10 güncellemesinin çeşitli telefonlara sunulması ve LG’nin güncelleme planları hakkında yeni bilgilerle, sizi yaklaşan LG Android 10 güncellemeleri hakkında bildiğimiz her şeyi ele almak istiyoruz. Bu bir LG Android 10 beta, UX 9.0 güncellemesi ve daha fazlası.

Google’ın Android Q güncellemesi Android 10 olarak bilinir . Şirket, en azından şimdilik, gıda bazlı isimler kullanmaktan uzaklaştı.

“LG telefonum Android 10’u alacak mı?” Diye merak ediyorsanız , cevap büyük bir “belki” dir. Son 18 ayda piyasaya sürülen herhangi bir telefonun bir yükseltme alması gerekirken, burada 2020’de LG hala geçen yıldan Android 9 Pie güncellemesini bitiriyor ve Android 10’a doğru çalışıyor.

LG şimdiye kadar LG G7 ve LG G8 gibi popüler telefonlar için güncellemeler yayınladı , ancak bunlar sadece dünyanın belirli bölgelerinde. Uzun Android Q beta döneminin Google’ın yazılımının daha hızlı gelmesine izin vereceğini umduk, ancak durum böyle değildi. Ancak, ilk birkaç LG Android 10 güncellemesini gördüğümüze göre , daha fazlası yolda.

Tüm büyük üreticilerin popüler akıllı telefonları, her şirket tarafından piyasaya sürüldüğünde Android 10’a ücretsiz bir güncelleme alacak. Şimdiye kadar, popüler cihazların sadece küçük bir listesi Android 10’a sahip, ancak bu liste 2020 boyunca önemli ölçüde büyüyecek.

LG Telefonum Android 10’u Kullanacak mı?

Samsung , OnePlus veya Nokia gibi birkaç üreticiden Android 10 güncellemelerini duymuş olsak da LG, beklendiği gibi nispeten sessiz kalıyor.

Ne yazık ki, LG İtalya’nın ilk resmi duyurusu , yaklaşan ve mevcut LG Android 10 güncelleme sürüm planları hakkında iyi bir haber değil. Sadece tatlı zamanlarını almakla kalmıyorlar, aynı zamanda müşterilerle de çok iyi iletişim kurmuyorlar. LG, 2020’de bazı önemli güncellemelerin geldiğini doğruladı, ancak rekabete kıyasla çok yavaş ve geç olacaklar.

Temel olarak, yakında bir LG Android 10 güncellemesi beklemeyin. Bununla birlikte, ilk güncellemeler Kasım 2019’un sonunda, LG G8 Android 10 güncellemesiyle, ardından Aralık ayında ABD’deki LG G7 One için kullanıma sunuldu .

Bunlar, LG’nin 2020’de güncellemeleri göreceğini doğruladığı telefonlar.

Zaten Mevcut: ABD’de LG G8 ve G7 modelleri (ve kilidi açılmış modeller )
Şubat 2020: LG V50 modelleri
Q2 2020: LG G8, G8X
Q3 2020: LG G8S, V40 ve G7
Q4 2020: LG K50S, K40S, K50 ve Q60
Bu listede eksik olan LG G7, LG V35, hatta nispeten yeni bütçe dostu LG Q8’in çeşitli versiyonları var. Bununla birlikte, güncellemeler yıl sonuna kadar planlanmamış olsa bile, listede LG K serisi gibi diğer modelleri görmekten mutluluk duyuyoruz.

Bir hatırlatma olarak, Android 10 güncellemesi Eylül ayında yayınlandı, bu nedenle LG, LG V40 gibi bir şeye sunmak için 2020’nin 3. çeyreğine kadar gerçekten alırsa, güncelleme bir yıldan fazla bir süre geçecek. Samsung’un daha eski Galaxy S9’un zaten güncellemeyi aldığını düşünmek rahatsız edici olurken, LG 2018’in sonundan itibaren amiral gemisi cihazına teslim edemiyor.

Ne yazık ki geçen yıl LG V30’un Android 9 Pie’ı 14 ay geç çıkardığı ve 2016’da piyasaya sürülen OnePlus 3 gibi cihazlardan daha benzer bir durum gördük. hatta LG tarafından serbest bırakılacak.

Yine de iyi haberlerimiz var. Çalışanlar veya yukarıda gösterilen ekran görüntüsünü sızdırtan biri tarafından dahili olarak test edilen LG V50 Android 10 güncellemesi hakkında zaten işaretler ve sızıntılar görmeye başlıyoruz . Ayrıca, ilk resmi LG Android 10 güncellemesi Aralık ayında belirli bölgelerde LG G8 ThinQ için piyasaya sürüldü, ancak ABD’de değil. ABD’deki ilk güncelleme 18 Aralık’ta Android One programının bir parçası olan LG G7 One’a geldi.

Şirket, tamamen yeni tasarlanmış LG UX 9.0 yazılım videosunu yayınladı ve LG’nin tamamen yeniden tasarlanmış yazılımı ile Android 10’u gösterdi ve aşağıda gördüğünüz gibi harika görünüyor. Ancak, bir gün sonra bu video LG tarafından kaldırıldı. İşte bu videonun bir kopyası, LG’nin LG G8’deki yeni arayüzünü gösteriyor.

LG Android 10 Güncelleme Yayın Tarihi

Peki LG telefonunuz Android 10 güncellemesini ne zaman alacak? Gerçekten emin değiliz. Bu şirket için başka bir gri alan. Bir grup telefonun Android’in 10. sürümünün bir parçasını alacağını biliyoruz, ancak paylaşacak sağlam bir tarihimiz yok.

Burada gümüş bir astar varsa, Google 10’un resmi olarak Android 10’u piyasaya sürmesinden birkaç gün sonra Android 10 ve LG UX 9.0’ın (UX 10 olarak yeniden adlandırabilecekleri) ilk birkaç sızıntısını gördük. en azından üzerinde çalışmakla meşgul ve muhtemelen aylardır.

Nihayet LG G8 Thin Q için Android 10 için ilk LG güncellemesini gördüğümüze göre , LG V50 gibi yeni cihazların bunu almasını bekliyoruz. LG, güncellemeyi iyi bir işaret olan G8’in kilitsiz modellerine de gönderiyor. Ancak, bu yaza kadar ABD’de LG Android 10 güncellemesini çok fazla cihazda görmeyi beklemeyin. Önce uluslararası modeller, daha sonra taşıyıcı modeller takip edecek. Şubat-Nisan aylarında LG güncellemeleri için büyük bir zaman olacak gibi görünüyor.

LG Android 10 Beta

Şu anda potansiyel bir LG Android 10 beta hakkında hiçbir bilgimiz yok. Önceki yıllarda LG, beta’ları sunan ve sahiplerine hızlı bir şekilde yazılım gönderen ilklerden biriydi. Google’ın güncellemeyi yayınlamasından sadece 2-3 ay sonra, Kasım ayında Android 8.0 Oreo betaları vardı , ancak Android 9 Pie veya Android 10 ile önceki yıllarda herkese açık bir şey yoktu.

Ve etrafta yüzen birkaç beta var gibi görünse de, özel ve halka açık değiller. Sizin tahmininiz bizimki kadar iyi. Afedersiniz.

Android 10’daki Yenilikler

Android 10’daki birçok yeni özellik ve büyük değişiklik Google Pixel’e özgüdür. Bununla birlikte, LG’den olanlar da dahil olmak üzere tüm Android telefonlar için düzinelerce büyük değişiklik var. En ucuz modelleri bile yeni eklemelerin çoğundan faydalanacak.

İster sistem genelinde Karanlık Tema, geliştirilmiş gizlilik kontrolleri, Dijital Sağlık Odaklama Modu, daha iyi grafikler, gelişmiş pil ömrü ve çok daha fazlası. Ayrıca LG’nin yeni özellikler serisini eklemesini ve ardından Google’ın çoğunu da eklemesini bekleyebilirsiniz. Liste şunları içerir:

Geliştirilmiş Gizlilik Koruması ve Kontrolleri
Gizlilik Yöneticisi
Genişletilmiş Konum Denetimleri
Çok Amaçlı Baloncuklar
Katlanabilir Ekranlar için Destek
Kısayolları Paylaşma
Akıllı Yanıt, Önerilen İşlemler
Canlı Altyazı
Ayarlar Panelleri
Jest Gezinme
Tema Kontrolleri
Bildirim Asistanı
Geliştirilmiş Eşler Arası ve İnternet Bağlantısı
Wi-Fi Performans Modu
Fotoğraflar için Dinamik Derinlik Biçimleri
Yeni Ses ve Video Kodekleri
Yerel MIDI API’leri
Geliştirilmiş Vulkan Grafikleri ve Sinir Ağı API’leri

Google’ın Android 10 özelliklerini merak ediyorsanız, izlenecek yolumuza göz atmanızı öneririz . Sizi tüm önemli değişikliklere götürecek. Aksi takdirde, LG’nin Android 10 vizyonunu sergileyen bu videoyu izleyin .

Son Düşünceler ve Sırada Ne Var

Kapanışta, LG sahiplerine Samsung gibi bir marka için bile güncellemelerin yavaş bir süreç olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Bununla birlikte, OnePlus 7 Pro gibi üst düzey cihazlarda zaten Pie var ve Samsung zaten Galaxy S10 ve Not 10 için teslim etti. Genel olarak, LG hala çok sessiz, bu da iyi bir performans göstermiyor. Beklemek yerine yaklaşan LG G9’u satın almak isteyebilirsiniz .

Google, 6 aylık bir beta döneminden sonra Eylül ayında Android 10’u piyasaya sürdü. Şimdilik sabırlı olun ve LG güncellemeleri, planları, betaları hakkında daha fazla bilgi edindiğimizde veya herhangi bir duyuruyu gördüğümüzde bu yayını güncelleyeceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz