LG G Pad 8.3 isimli yeni Android tablet bilgisayar 14 Ekim’de satışa çıkacak. Üst seviye mobil cihaz ürünleriyle tanıdığımız LG G serisinin yeni üyesi olacak olan bu yeni LG tablet bilgisayar sahip olacağı güçlü donanım özellikleriyle dikkat çekiyor.

Haftaya tanıtılmasıyla birlikte kısa bir süre içinde satın alınabilir kılınacağı yönünde bilginin bulunduğu LG G Pad 8.3, ilk olarak IFA 2013 etkinliği kapsamında ortaya çıkmıştı.

LG G Pad 8.3 Özellikleri

Adından da anlaşılacağı üzere 8.3 inçlik ekran büyüklüğü ile gelecek olan bu yeni Android tablet, 1920×1200 piksellik full HD ekran çözünürlüğü sunacak. Qualcomm Snapdragon 600 model yonga setine ev sahipliği yapacak tabletin dört çekirdekli 1.7 GHz frekansına kadar çıkabilen işlemcisi ile yüksek performans vadettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

LG G Pad 8.3 tablet

LG G2 üzerinde yer alan birçok yenilikçi donanım ve yazılım özelliğine sahip olması beklenen ürünün Android akıllı telefonlarla etkileşim kurabilmesi de söz konusu. Bu özelliğin gerçek olması halinde aramaların LG G Pad 8.3 üzerinden cevaplanabilmesini ve gelen kısa mesaj yani SMS’lerin yine tablet PC üzerinden okunabilmesi söz konusu.

510 dolar etiket fiyatına sahip olması beklenen LG G Pad 8.3 için Türkiye çıkış tarihi olarak en erken önümüzdeki kasım ayı görünüyor. Bununla birlikte Türkiye fiyatı konusunda da 1400 – 1500 lira şeklinde ifade de bulunabiliriz. Siyah ve beyaz olmak üzere sadece iki farklı renk ile kullanıcılarla buluşacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz