Teknolojinin son yıllardaki gelişimi ile beraber pek çok yeni teknolojik cihaz hayatımıza girdi. Son olarak teknoloji dünyasının gözdesi olan giyilebilir teknoloji cihazları geliştirilmeye devam ediliyor. İlerleyen yıllarda tüm insan vücudunu kapsayan giyilebilir teknolojinin üretilebileceği öne sürülüyor. Google‘ın teknolojik gözlüğü Google Glass‘ın yanı sıra akıllı saatler için de fazladan mesai yapılıyor. IFA 2014 Fuarının yaklaşması ile beraber firmalar akıllı telefonlarının yanı sıra akıllı saatlerini de tanıtmaya başladı.

Samsung Gear S isimli 3G destekli akıllı saatin tanıtılmasının üzerinden çok geçmeden LG‘den de bir tanıtım duyurusu geldi. LG G Watch R, resmen tanıtıldı ve IFA 2014 etkinliğinde de teknoloji tutkunlarıyla buluşacak. Giyilebilir teknolojideki çıta, özellikle akıllı saatlerle birlikte bir adım daha ileriye taşınıyor.

LG G Flex akıllı telefonda bulunan plastik OLED ekranın ilk kez giyilebilir bir cihazda kullanıldığı belirtilirken teknik özellikleri hakkında da bilgi verildi.

lg g watch r duyuruldu

LG G Watch R Özellikleri

1,3 inç boyutundaki 320×320 piksel çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak akıllı saat, Android Wear işletim sistemi ile çalışacak. İşlemci olarak Qualcomm Snapdragon 400 tercih edilmiş. Bu işlemci 1,2 GHz saat hızında çalışabiliyor. Bunun yanı sıra cihazda 512 MB RAM ve 4 GB dahili hafıza mevcut. Akıllı saat gücünü 410 mAh gücündeki bir bataryadan alacak.

IP67 sertifikası bulunan cihaz, 1 metre derinliğe kadar sularda yarım saatlik direnç gösterebiliyor. Suyun yanı sıra toza da dayanıklı olan LG G Watch R, teknolojisinin yanı sıra estetik güzelliği ile şık bir aksesuar olarak da kullanılabiliyor.

Akıllı saatin 2014 yılının sonlarına doğru satışa çıkması bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz