Akıllı telefon pazarındaki pastanın büyük bölümünü Samsung ve Apple şirketleri alıyor. Geriye kalan şirketlerin pazar payları ise en fazla yüzde seviylerinde. LG de bu kategoride bulunuyor ve sektördeki pazar payını arttırmak üzere fazladan mesai yapıyor.

Pazar payını yükseltme çabalarındaki ilk telefon LG G2 olmuştu. 2013 yılında tanıtılan akıllı telefon özelliklerinin yanı sıra agresif bir fiyatla piyasaya çıkmıştı. Cihazın başarısı Android tabanlı akıllı telefon satışlarında ve firmanın sektördeki kalitesi yönündeydi. Bu sene itibari ile G2 cihazının devam modeli geleceği tahmin ediliyordu ve öyle de oldu.

LG G3, 2014 yılının mayıs ayında tanıtıldı. LG’nin tahminlerine göre kullanıcıların LG G2’den daha fazla ilgi göstereceği üzerineydi ve tahminler tuttu. Güney Kore’de satışa çıkar çıkmaz patlama etkisi yataran akılı telefon, global teknoloji pazarlarında kendisine yer buldu. Satış rakamları göz önünde bulundurularak yapılan rapora göre LG şirketi ilk kez bir cihazla 10 milyonluk satış sayısına ulaşıyor. Başarıdaki en büyük etken ise cihazın gerek özellikleri gerekse donanımı.

lg g3 s fiyati belli oldu

LG G3 Özellikleri

LG’nin en başarılı cihazı LG G3 akıllı telefonda 5,5 inç boyutunda 2560×1440 QHD ekran bulunuyor. İşlemci olarak Qualcomm Snapdragon 801 tercih edilmiş. 4 çekirdekli işlemci 2,5 GHz saat hızında çalışabiliyor. Grafik birimi olarak Adreno 300 kullanılacak. 16-32 GB dahili hafızası bulunan cihazın 3000 mAh gücünde bir bataryası bulunuyor. Fotoğraf tutkunlarına da seslenen cihazın 13 MP çözünürlüklü, çift flaşlı arka kamerası bulunuyor. LG G3, 16 GB hafızalı model için 2 GB RAM, 32 GB hafızalı model için 3 GB RAM sunuyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz