Sürekli olarak gelişen akıllı telefon piyasasına firmalar ve büyük teknoloji devleri yatırım yapmaya devam ediyor. Geri dönüşlerin daha fazla olduğu bu sektörde şirketler imzalarını taşıyan cihazları piyasaya sürmeye devam ediyor.

Özellikle son yıllarda moda haline gelen ve kısa süre içinde de ihtiyaç olan akıllı telefonlara olan ilgi gün be gün artarken farklı alanlarda gelişim gösteren şirketler de akıllı telefon sektörüne gözünü dikti.

Yıllardır kullanıcıların ihtiyacını gidermek üzere yeni telefonlar, cihazlar geliştiren Güney Koreli üretici LG, yeni telefonunu kısa süre önce piyasaya sürmüştü.

Teknoloji devinin piyasaya sürdüğü LG G3 S geçen günlerde yapılan tanıtımla teknoloji dünyasına tanıtılmıştı. Etiket fiyatının ne olacağı hakkında tahminler yapılırken resmi olarak satış fiyatı belli oldu.

Teknik özelliklerinin yanı sıra kullanıcıların telefon tercihi yaparken etiket fiyatına da önem verdiğini düşünen LG, rakiplerine nazaran biraz daha uygun bir fiyatla G3 S‘i piyasaya sürecek.

LG’nin Almanya şubesinden yapılan açıklamaya göre Avrupa’da satışa sunulacak telefonun satış fiyatının 349 Euro olmasında karar kılınmış. Yeni akıllı telefonun fiyatı Türk Lirası‘na çevrildiği zaman 1000 TL yakınlarında bir fiyata tekabül ediyor. Ancak bu fiyat ülkemizdeki ek vergilere dahil değil. Yani gelecek olan telefon, ülkemizde uygulanan fazladan vergi ve ödemelerle birlikte 1000 TL üzerinde bir fiyatta olacak.

lg g3 s fiyati belli oldu

LG G3 S Özellikleri

Cihazında LG G3 ile aynı tasarıma sahip ancak daha kompakt, yoğun bir boyutta raflarda yerini alacak. İşlemci olarak da mobil işlemci sektöründe liderliği elinde tutan Qualcomm‘un Snapdragon 400 işlemcisi kullanılıyor. Snapdragon 400 işlemcisi 1,2 GHZ saat hızında 4 çekirdekli bir işlemci olarak kullanıcılara hızlı telefon kullanmanın keyfini yaşatacak. LG imzalı yeni akıllı telefon 5 inç boyutunda olacak ve 720 piksel çözünürlüklü ekrana sahip olacak. 1 GB RAM‘e sahip olacak LG G3 S’in 8 MP‘lik bir arka kamerası olacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz