LG‘nin 2015 yılında en popüler cihazları arasında yer alan LG G4 modeli kısa bir süre önce yerini yeni çıkan LG V10 modeline bırakmıştı. Ancak LG G4 modelinde ortaya çıkan birtakım sorunlar LG tarafından uzun süredir giderilememişti. Kullanıcılar için büyük bir sıkıntı olan dokunmatik ekran sorunun ise yeni bir güncelleme ile çözüleceği açıklandı.

Dokunmatik ekranda ortaya çıkan bu sorunlar dokunuşların algılanmamasına, LED ışıkların rastgele yanıp sönmesine ve klavye üzerinde birtakım problemlere yol açıyordu. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğunda ortaya çıkan bu sorun ise ufak bir yazılım güncellemesi ile ortadan kaldırılıyor.

Android 6.0 Marshmallow yüklemenize gerek kalmadan Android 5.1 Lollipop işletim sistemiyle de ekran sorunlarını ortadan kaldırabileceksiniz.

Güncelleme Boyutu Ne Kadar?

Verizon tarafından yayınlanacak olan 422 MB boyutundaki güncelleme sayesinde tüm bu sorunlar giderilecek. LG G4 sahibi olup güncellemeyi alabilmek istiyorsanız cihazınızın ayarlar kısmına giderek güncellemeleri manuel olarak kontrol etmeniz yeterli olacak.

lg g4 dokunmatik ekran sorunu

Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin Ocak ayındaki sürümünde ise bu sorunların tamamen ortadan kaldırılacağı düşünülüyor. Büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan LG G4 kullanıcıları için şimdilik geçici bir çözüm olan Verizon tarafından getirilen bu yazılım güncellemesi indirilmeye başlanmış durumda.

LG ve Android cephesinden gelecek olan resmi açıklamalar ve güncellemeler hakkında ise şimdilik net bir bilgi yer almıyor. LG G4 ekran problemleri ve güncellemeleri hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ettikçe sizlere buradan yeni gelişmeleri bildirmeye devam edeceğiz.

Kaynak: gottabemobile

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz