Akıllı telefon üreticilerinden LG, her çıkardığı telefonda bir adım daha ileriye giderek başarılarına bir yenisini ekliyor. Özellikle G serisindeki telefonları fazlasıyla tutulurken şimdilerde G6 ismindeki yeni cihazının görüntüleri piyasaya sızdı bile. Kullanıcılar eski cihazları kadar yeni çıkanlara da ilgi gösterseler de bazı insanlar eski telefonlarından vazgeçmek istemiyorlar. Hem kullanım rahatlığı hem de alışılmışlık nedeniyle tercih sebebi bu olabiliyor. Örneği 2 önceski LG G4 kullanım oranı da yine bir hayli fazla. Teknoloji marketlerden edindikleri telefonun kullanım ömrünün de uzun olması yine avantajlardan biri. Her ne kadar uzun süre kullanılırsa kullanılsın bir süre sonra aksamalar, donmalar veya yavaşlamalar olabiliyor. Bunların da önüne geçme için format atabilir ve fabrika ayarında sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Peki LG G4 format nasıl atılır işte bu sorunun yanıtını vereceğiz.

LG G4’e Format Atmak

Sadece G4’e değil DUAL serisine de uygulayabileceğiniz bu yöntemle telefonunuzu sıfırlama imkanına sahipsiniz. Android Lollipop işletim sistemini kullanan bu cihazlar sıfırlamak için aşağıdaki adımları takip edin.

lg-g4-format-atmak

Öncelikle telefonunuzu kapatın. İşlemlerin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için şarjınızın en az %30 alması gerektiğini bilin. Gereklilikleri sağladıysanız güç tuşuna ve ses kısma tuşuna bir süre basılı tutun. Logo göründüğünde Kurtarma Modu / Fabrika Sıfırlama Menüsü gelene kadar güç tuşuna basmaya devam edin.

İstenen Menü açıldıktan sonra telefonunuzun ses kısma, arttırma tuşlarıyla yukarı aşağı yapabilirsiniz. Buradan wipe data / factory reset sekmesine gelin. Tıklayıp işleme onay verdiğiniz andan itibaren tüm veriler sinilecektir yönünde bir ikaz ifadesi oluşacak. Bu onayı da verince telefonunuzdaki format işlemi tamamlanıp açılacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz