LG G5, bu yılın en çok beklenen akıllı telefonlarından biri. Bu yeni LG akıllı telefon modeli için sızan her bilgi de haliyle ilgi çekici oluyor. Söz konusu sızan bilgilerden sonuncusu da ürünün model numarasıyla ilgili. Zira ürünün model numarası çıkacak olası farklı sürümlerine dair önemli bir kıstas.

Edinilen bilgiye göre LG G5’in model numarası LG-H830. Hatırlanacağı üzere LG G4’ün de model numarası LG-H810 idi. Android 6.0 Marshmallow işletim sistemiyle yüklü olarak kutusundan çıkacak olan cihazın beklenen özelliklerini de bu haber vesilesiyle kısaca hatırlayalım.

LG G5 Olası Özellikleri

1440 x 2560 piksellik ekran çözünürlüğü ile QHD sınıfına giren yeni cihazın ekran boyutunun 5.5 inç olması bekleniyor. Daha önce LG V10 üzerinde gördüğümüz ve çok sevilen ikinci ekran özelliğinin de bu cihazda olması oldukça büyük bir olasılık. Bu ikinci ekranın gelmesi halinde ekran çözünürlüğünün de 160 x 1040 piksel şeklinde sunulması öngörülüyor.

lg g5 model numarasi - mobil13

Qualcomm Snapdragon 820 yonga seti ile birlikte dört çekirdekli işlemci kullanması beklenen cihazın ekran işlemcisi de Adreno 530 olabilir. LG G5, RAM olarak 3 GB ve dahili depolama alanı olarak da 32 GB seviyelerinde değerlere sahip olabilir.

16 MP ana arka kamerasındaki çekim açısının daha yüksek olması öngörülüyor. Ayrıca ikinci bir LED flaş desteği de bunulabilir. Parmak izi okuma teknolojisine sahip olmasına neredeyse kesin gözüyle bakılan ürünün ön kamerasının özçekim için özenle hazırlanmış 8 MP değerlerinde sunulması öngörülüyor. Batarya bölümünde ise bizi 2800 ya da 3000 mAh değerlerinde bir pil bekleyecek.

Kaynak: PhoneArena

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz