LG G6’nın Pie güncellemesi alıp almayacağını hepimiz merak ediyoruz. Android Q ile beraber telefonun değişeceği söylenirken, birçok telefonun henüz dahi Android 9.0 beklediğini belirtelim. Peki LG G6’ya ne olacak? İşte detaylar…

LG G6 Android Pie güncellemesi

Ücretsiz bir işletim sistemi olan Android’in Güney Kore ile pek bir samimiyeti yok aslında. LG G7 modeli için bile çok yavaş kalan şirketin bu konuda nasıl bir adım izlemesi gerektiğini çoktan öğrenmesi gerekiyordu. Sosyal platformlar üzerinden yer alan ROM görsellerinde, yeni arayüzün LG G6 H870 betası olarak görülüyor. LG G6’nın son çeyreğe doğru bir güncelleme alacağı iddia ediliyor. Bu güncellemenin ise en az 2.6 GB olacağı bekleniyor.

Şuan için hazırda olan yayınlanan sürümü yüklemek için tek şart var. Yalnızca H870 model kullanıcısı olmanız ve flash yolu ile beraber yazılımı yüklemeniz. Bunun yanı sıra kilidi açılan ön yüklemeli sürümü kullanıyorsanız, OTA dosyası ile yükleyebilirsiniz.

LG G6 Android Pie 2 sene önceki modelde kullanılacak mı?

İnternet üzerinde yer alan görüntüler her ne kadar çok net durmasa da Youtube üzerinden betası denenmiş durumda. Herhangi bir yola başvurmadan resmiyeti bekleyeceklerin biraz daha beklemeleri gerektiğini buradan belirtelim. Yeni güncellemeyi üst kısımda anlattığımız yöntemler ile yüklemeyeceksiniz. Ancak son gelen bilgilerde bu güncelleme Eylül ayında gelecek gibi duruyor. Resmi bir açıklama ise henüz yok.

Kaynak : Mobil13



CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz