LG ile Qualcomm yayınlanan bir basın bülteniyle sıradaki LG Optimus G akıllı telefon için iş birliğine gideceklerini açıkladılar. Qualcomm tarafından üretilecek ve muhtemelen mobil dünyanın en güçlü işlemcisine ev sahipliği yapacak Snapdragon 800 ile dört çekirdekli Krait 400 işlemcilerini ismi muhtemelen LG Optimus G2 olacak üründe görebileceğiniz.

LG ve Qualcomm - Snapdragon 800 Optimus G

Qualcomm Snapdragon 800 Özellikleri

Hâlihazırda kullanılan Snapdragon S4 Pro serisine göre %75 oranında daha yüksek performans sergileyeceği belirtilen yeni işlemcide Adreno 330 ekran işlemcisine yer verilecek. Diğer yandan yonga seti 4G LTE ve Ultra HD video oynatma ve görüntüleme desteği de sunacak. Böylece akıllı telefonlarda ilk kez Ultra HD ekran çözünürlüğünü görebileceğiz.  Ultra HD seviyesinin 2560×2480 piksel çözünürlüğü tanımladığını da bu noktada belirtmeliyiz. Tüm bu üstün işlem performansının getireceği fazladan enerji harcamalarına karşı da bir çalışma yapıldığı açıklandı. Söz konusu çalışmalar dinamik bir işlem dağıtımı sayesinde daha iyi bir güç yönetimi sunacak. Son olarak ses konusunda da iyileştirmeler ve geliştirmeler söz konusu. Zira bu yonga seti DTS-HD ve Dolby Digital Plus desteği de sunacak.

Sıradaki ve muhtemel adıyla LG Optimus G2 tam olarak ne zaman çıkacak henüz belli değil fakat akıllı telefon dünyasının en üst noktasına oynayacağı kesin görünüyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz