LG V10, Amerika Birleşik Devletleri üzerinde satışa çıkmasının üzerinden geçen 45 içinde oldukça başarılı bir satış grafiği yakaladı. Şirket tarafından paylaşılan bilgilere göre özellikle Kuzey Amerika ülkelerinde beklenilen üstünde ilgi gördü.

Yapılan açıklamaya göre LG V10, Amerika Birleşik Devletleri’nde 45 gün için 450 binden fazla satılmayı başardı. Söz konusu sayısı ilgili ülkeye yapılan sevkiyatı değil, yapılan net satışı ifade ediyor. Bu nedenle söz konusu satış performansının oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Genel ana ekranın yanı sıra üst kısımda bar şeklinde ikinci bir ekranı bulunan LG V10, yenilikçi özellikleriyle Amerikalı kullanıcıları etkilemiş görünüyor. Ürünü satın alanların %37’sinin 25 – 35 yaş aralığındaki müşterilerden oluşması da ilginç bir detay. Aynı aralıktaki kitlenin yoğun bir şekilde fotoğraf ve video paylaşımlarında bulunmasının da dikkat çekici bir başka nokta olduğu ifade ediliyor.

LG V10 Özellikleri Nasıldı?

5.7 inçlik IPS ekran kullanan cihazın ekran çözünürlüğü 1440×2560 piksel değerlerinde. Aynı zamanda üst kısımda 2.1 inçlik ikinci bir ekran bulunuyor. Bu ekran sayesinde birçok bildirime ve kısayola ulaşmak mümkün.

lg v10 ozellikleri ve turkiye fiyati mobil13

Sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 808 yonga setien sahip olan LG V10, 4 GB RAM’i ile oldukça yüksek performans ortaya koyabiliyor. Arka kamera 16 MP ve OIS desteği mevcut. Ön kamera ise çift lensten oluşuyor ve 5 MP değerinde.

Kasasın alüminyum materyalinin de kullanıldığı ürünün bu satış rakamlarının oldukça iddialı bir başlangıç olduğunun yeniden altını çizelim.

LG V10 Türkiye çıkış tarihi ve fiyatı daha önce paylaşılmıştı. Ancak ürünün Türkiye’deki satış performansı ile ilgili bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz