Güncek teknoloji içerisinde yoğun hizmet politikasıyla üretilmiş pratikleri, yöntemleri, uygulamaları barındırırken uzun vadeli kullanımlarda pil sıkıntısı çıkarıyor. Önüne geçebilmek için geliştiriciler üretim aşamasında önlem ve tedbirler alsa da onlar adına yapılabilecek çok fazla şey yok. Kullanım sırasında oluşacak yoğunluk ve ekstra problemler pil ömrünü kısaltırken sürekli şarj etme problemini doğuruyor. Eğer makul bir çözüm bulamazsak saatlerimizi prizlerin başında geçirmek gibi herkesi bunaltan durumla karşı karşıya kalıyoruz. İfade etmeye çalıştığımız sorunu muhtemelen her akıllı telefon kullanıcısı bir kere bile olsun yaşamıştır. Yaşamamış olsa dahi önümüzdekü süreçte karşılaşma potansiyeline karşı ayağını yorganına göre uzatmasını bilmeli. Aksi taktirde kullanım aşamasında sorun çıkmasından öte cebinize negatif yansıma yapıp bütçenizde sıkıntı çıkarabilir. Çünkü günümüzdekü modern telefonlar sadece eğlence, keyif amaçlı değil önemli işlemler adına da tercih ediliyor. Hal böyle olunca hayatımızdaki yerinin farkına maalesef ki bazen bozulunca varıyoruz. Dolayısıyla hem önemini hem de değerini bilmek bizlere zararlı sonuçlar çıkarmaz. Peki meşhurlaşmış pil ömrü konusuna nasıl çözüm getirebiliriz? Eğer Android sistemin entegre edildiği bir LG V30 sahibiyseniz sizlere yönelik pim ömrü uzatma noktasında çeşitli tavsiyeler vereceğiz. Cihazlar özelinde yaptığımız paylaşımlar serisinde bugün V30’a dair tavsiyelerin altını çiziyoruz.

Akıllı telefonların problemlerine dair yaptığımız içeriklerin genellikle Android mobil işletim sistemiyle çalışanlar olduğu gözünüze çarpmıştır. Zira kullanıcı kitlesi ve model yoğunluğu sebebiyle diğer yayıncılar gibi bizler de en çok insana hitap edebileceğimiz ürünlere yönelmekteyiz. Herkesin bildiği gibi Android ürünler genellikle diğer sistemlerle çalışanlara nazaran ucuzlar. Nihayetinde insanlar da bütçelerini sarsmayacak ancak kendilerine belirli bir dönemde eşlik edebilecek cihazları seçiyor. Dolayısıyla Android tabanlı akıllı telefonların kullanım oranı da artıyor ve internette çokça karşılaştığınız sorunlar da bunlara dair oluyor. LG V30 da yine aynı kategorinin imalatlarından. QHD P-OLED ekranıyla görsel keyfi sunarken yine 4 GB RAM’i sayesinde aynı anda birçok işlemi yaparken sıkıntı çektirmiyor. Eğer cihazı yoracak boyutta kullanım gerçekleştirmiyorsanız gün boyunca işinizi görüyordur. Fakat aktif biçimde uyanık kaldığı saatlerin neredeyse tamamında kullananlar ise bataryanın hemen tükenmesinden şikayetçi oluyor. Pil ömrünü, batarya ömrünü kısa sürede tüketenler 3300 mAH gücünden sitem ederken aslında yapabilecekleri şeyler de var. Çünkü aktif biçimde birkaç uygulamayı veya işlemi yaparsanız ve bu da uzun sürerse elbette pil size yetmeyecektir. Peki bu hususta neler yapabiliriz?

lg-v30

LG V30 Pil Ömrü Uzatmak

Android işletim sistemiyle yürütülen akıllı cihazlar geniş hareket alanı sayesinde bize çokça işlem imkanı tanıdığından dolayı yapabileceğiniz yine pek çok alternatif var. Aşağıda bunları sıraladık. Uyguladığınız taktirde etkili sonuçlar alabilirsiniz.

1. Siyah rekli duvar kağıtları.

Telefon ekranlarında siyah renkler daha az pil tüketimi sağlamaktadır.

2. Ekran çözünürlüğü.

Yüksek ekran çözünürlük değerleri de yine bataryaya negatif yansır. En azından 1080p’ye azaltmanız fayda sağlayacaktır.

3. Otomatik parlaklık.

Gün ışığına göre ayarlanmış otomatik parlaklığı etkinleştirerek güneşten ve çevrenizdeki ışıktan yararlandığınızda cihazınız parlaklığı azaltacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz