Herkes yaşamını devam ettirmek, hayatını idame etmek ve ihtiyaçlarını karşılamak adına çeşitli işlerde çalışmakta. Özellikle beyaz yaka kesimini yani masa başı iş yaparak kas gücünü değil de beyin gücünü kullananları ele aldığımızda, son 20-30 yılda profesyonel bir dünyada yaşadığımızı söyleyebiliriz. Aslında dünya için bu durum sanayi devriminden sonra başlamış olsa da bahsettiğimiz 20-30 yıllık profesyonellik başlangıcı bizim için geçerli. Böylece eski Türkiye ve Osmanlı’ya nazaran insanlar kariyer, profesyonellik gibi kavramları öğrenmek ve iş yaşamlarına uygulamak durumundalar. Aksi taktirde iyi, getirisi güzel ve rahat işleri kolay kolay bulamamaktalar. Günümüzün prestijli ve maaş konusunda da tatmin edici pozisyonlarında yer alabilmek için kaliteli eğitimin yanı sıra kayda değer CV yani profesyonel özgeçmiş gerekiyor. Diğer türlü belirli standartlar aşılamadığı taktirde patronlar, işverenler için herhangi bir farkınız kalmıyor. Elbette bu durum şirketlere ulaşabilme, kontak kurabilme konusundan sonra geliyor. İlanların, yeni pozisyonların neler olduğu ve olacağı hakkında bilgi sahibi değilseniz de eskideki çalışmalarınız boşa çıkabilir ve aslında sizin gerinizdekiler hedeflediğiniz pozisyonda çalışabilirler. Kariyer ve ilan siteleri bu alanda önemli hizmet sunarken bir tarafı sosyal medyaya, diğer bir tarafı da iş dünyasına bakan LinkedIn’de de yerinizi almanız gerekiyor. Buralarda amiyane tabirle kendinizi, çalışmalarınızı, arkadaşlarınız ve hatta aktif şekilde çalıştığınız firmayı iyi bir biçimde sunmak bile size pozitif geri dönüşler sağlayacaktır. Yine buralardaki paylaşımlarınızla da profilinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Facebook veya Twitter’ın kullanım politikasıyla aynı olduğunu da unutmamak verek. Özellikle sunumlarda etkili olan slayt ve videolar da buralarda mevcut. Eğer bir video yüklemişseniz profilinize girenler de otomatik video oynatma özelliği sayesinde direkt görselle karşılaşacaklar.

Sosyal sitelerin geçmişi, profesyonel dünyanın geçmişi kadar uzun değil. 2004 yılında Facebook ile başlayan ağların yolu şimdinin 2017’sinde her tarafımızı sarmış durumda. Girişimciler durumun farkına varınca artık sanal dünyayı hedef alacak, internetteki kullanıcılara yönelik pazarlamalara yöneldiler. LinkedIn de bunlardan birisi. Aslında sayabileceğimiz çokça site bulunurken her coğrafyada kabul görmüş az sayıda platform bulunuyor. Ülkemizde Facebook yoğunlukla kullanırken şimdilerde sözünü ettiğimiz profesyonel iş ağı da değer görmekte. Özellikle yönetim, bilişim, yazılım, beyaz yaka anahtar kelimelerini iş hayatında çokça kullananlar buralarda profiller oluşturarak hem yerel hem de uluslararası şirketlerdeki gelişmeleri takip etmekteler. Aynı zamanda referans sağlayabilecek kişilerle de tanışarak networklerini sağlamlaştırıyor. Kimileri de aktif şekilde paylaşımlarda bulunarak ortak bir alan yaratıyor. Çeşitli paylaşımlar, gönderiler, videolar yayınlıyorlar. Zaten otomatik video oynatma özelliği bulunduğundan dolayı herkes rahatlıkla izleyebiliyor.

LinkedIn Otomatik Video Oynatma Özelliğini Kapatmak

Sosyal medya ağlarındaki son dönemlerde getirilen bu özelliği bazılarımız kapatmak istemekte. LinkedIn de modaya uyup otomatik video oynatma seçeneğini aktif edince kullanıcılar değişikliğin yolunu arıyor. Biz de bu yazımızda durumu nasıl çözümleyeceğinizi anlatacağız.

Android ve iOS mobil cihazlarınızda da uygulayabileceğiniz yöntemde öncelikle LinkedIn uygulamasını açıp profil fotoğrafınıza dokunun. Sağ üstteki çark ifadesinden Video Autoplay yazısına tıklayın. Açılan kısımdan Never Autoplay opsiyonunu seçtiğinizde otomatik video oynatma tamamen kapatılacaktır.

linkedin-otomatik-video-oynatma-ozelligi-kapatmak

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz