Riot Games tarafından geliştirilen ve Ekim 2009’da piyasaya sürülen League of Legends, çıktığı günden bu yana popülerliğini kaybetmiyor. Ancak bu tür oyunlarda birtakım sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Biz size bu yazımızda LoL FPS nasıl artırılır, onu anlatacağız.

lol fps arttırma ile ilgili görsel sonucu

LoL FPS Artırma
Oyuncuların karşılaştığı en sık problemlerden biri de FPS sorunu. Ancak bu sorun kolay bir şekilde çözülebiliyor. Bunu yapmak için öncelikle bilgisayarınızın ekran kartını kontrol etmeniz gerekecektir. Dahili ekran kartları beklenen performansı veremeyeceği için FPS sorunu karşımıza çıkıyor.
Nvidia ekran kartı kullanıyorsanız oyunlarınızı hangi ekran kartı ile oynadığınızı öğrenmek için Nvidia Denetim Masası uygulamasını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Açılan pencerede kırmızı kutucuğun olduğu bölüme girerek hangi ekran kartını kullanacağınızı seçebilirsiniz. Eğer Entegre Grafik seçili ise Otomatik veya Yüksek Performanslı Nvidia işlemcisi seçeneklerden birini seçmelisiniz. Daha sonra ayarlara gidin ve açılan sekmede yeşil kutucuğun olduğu bölüme tıklayarak ayarlarını değiştirmek istediğiniz oyunu seçin. Siyah kutucukta olan bölümde ise yüksek performanslı Nvidia işlemcisi seçeneğini seçtikten sonra uygula butonuna tıklayın. Bu işlemler sonucunda oyunda alacağınız FPS değerlerinde ciddi artış olacaktır.
FPS artırmanın bir diğer yöntemi ise arka planda veya normalde çalışan uygulamaları kapatmaktır. CTRL + ALT + DELETE kombinasyonunu kullanarak görev yöneticisini açabilir ve sistemi zorlayan uygulamaları kapatabilirsiniz.

LoL FPS Drop Sorunu
Bazen LoL FPS artırma işlemleri yapıldıktan sonra, ani FPS kaybı (drop) sorunu ortaya çıkabiliyor. Bunun önüne geçmek için öncelikle ekran kartı sürücüsünü güncelleyin. Eğer hala aynı sorun devam ediyorsa, seçeneklere girerek Görüntü sekmesin altındaki Anti-Aliasing ve Dikey Senkronizasyonu Bekle seçeneklerini kapatarak sorununuzu çözebilirsiniz.

LoL FPS Sorunu
FPS ekran kartı sürücüleri ile son derece ilişkilidir ve ekran kartı sürücülerinizi güncellemek yararınıza olacaktır. Eğer dizüstü PC kullanıyorsanız, güç seçeneklerine giderek ayarları değiştirmeniz faydalı olabilir. Değiştirdiğiniz işlemler işe yaramıyorsa ekran kartlarında kronik fan ve ısınma sorunu bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı soğutma sistemini kontrol etmenizde fayda var. İşlemci sıcaklığı 65-70 derecenin üzerindeyse termal macun değişimi yapmanız gerekiyor. Yapılan işlemler işinize yaramadıysa,
-Oyundayken ESC tuşuna basarak Görüntü sekmesini seçiniz.
-Karakter Kalitesi: Düşük, Çevre Kalitesi: Düşük, Efekt Kalitesi: Düşük, Gölgeler: Kapalı, Anti-Aliasing: Kapalı olarak ayarlayınız.
-Ayarları kaydettikten sonra oyununuza devam edebilirsiniz.

FPS Gösterme
Oyunu oynadığınız sürede Ctrl + F kombinasyonunu uygulayarak hem FPS hem de Ping değerini sağ üst kısımda görebilirsiniz.

FPS Sabitleme
Bunu yapmak için seçeneklere tıklayın ve görüntüye gidin. Daha sonra kare hızı limitini istediğiniz değere getirdikten sonra tamam’a basın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz