Gatwick Havalimanı’nın kapanmasına sebep olan iki kişi tutuklandı!

İngiltere polisi, Londra Gatwick Havalimanı‘ndaki uçuş kesintileriyle ilgili olarak iki kişiyi tutukladı. Sussex Polisine göre , çift, 47 yaşında bir erkek ve 54 yaşında bir kadın Cuma günü geç saatlerde tutuklandı.

İngiltere’nin en büyük ikinci havaalanı olan Gatwick’teki hava trafiği, çarşamba günü bölgeye uçan bir uçak tespit edildiğinde havaalanının Cuma gününe kadar uçuşları askıya almasına neden oldu. Uçuşlar diğer havaalanlarına yönlendirildi ve yetkililer İngiliz Ordusunu getirdi ve basında çıkan haberlerde , cihazın radyo sinyallerini kesmek için tasarlanan “Drone Dome” adlı bir İsrail drone savunma sistemi kurduğunu söyledi. Uçuşlar Cuma günü havaalanında başladı.

Sussex Polisi, “Operasyonların veya kişilerin güvenliğini tehlikeye atma veya tehlikeye atma ihtimalinin düşük olması şüphesiyle” tutulduğunu söylemek dışında bireyleri teşhis etmedi ve soruşturmanın devam ettiğini söyledi. The Guardian’a göre , yetkililer olayı bir terör olayı olarak soruşturmuyor, ancak “çevre protestolarının bir olasılık olduğunu” söylüyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz