Google, Ludwig van Beethoven için özel bir Doodle hazırlayarak efsane sanatçının 245. yaş gününü kutluyor. 17 Aralık 00.01 itibariyle yayına alınan özel Ludwig van Beethoven Doodle’ı bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Bundan yaklaşık 250 yıl önce yaşamış olan ve besteleri günümüzün de en popüler müzikleri arasında yer alan Ludwig van Beethoven için yayınlanan özel Doodle, Google tarafından gerçekleştirilen uzun bir çalışmanın ürünü. Zira söz konusu çalışma için iki yıl kadar bir zaman dilimi gerektiğini belirten Google çalışanları, bu zamana kadar birçok deneme yaptıkları ancak Ludwig van Beethoven ile ilgili ilk Doodle çalışmasının bugün gerçekleşebildiğini belirttiler.

Ludwig van Beethoven Doodle Oyunu Nasıl Oynanır?

Doodle oyunu olarak tanımlayabileceğimiz Ludwig van Beethoven 245. Yaş Özel Kutlaması kapsamında sunulan içerikte, efsane sanatçının hazırladığı besteler üzerinden hazırlanan bir bulmaca oyunu oynuyoruz. Ancak bu bulmacaların gittikçe zorlaştığını ve bir o kadar da daha eğlenceli hale geldiğini belirtelim.

Google Doodle - Ludwih van Beethoven Doodle - mobil13

Öncelikle karşımıza ünlü Beşinci Senfoni çıkıyor. Bizden istenen ise önce eseri dinlemek daha sonra da eseri oluşturan ve dağılmış nota kağıtlarını doğru sıralamayla bir araya getirmek. Bunun için de müzik notası konusunda bilgi sahibi olmak ya da kulağımıza güvenerek kağıtlarda bulunan müzik notalarının sayısını, duraklarını tespit etmek gerekiyor.

Ludwig Van Beethoven - Google Doodle - Mobil13 - Oyun

Başarılı olmamız halinde araya Ludwig van Beethoven’ın bu kısa macerasına dair sahneler geliyor. Eğer nota kağıtlarını yanlış yerleştirirseniz de telaş edilecek hiçbir şey yok. Zira sizin yerleştirdiğiniz şekilde parça çalmaya başlıyor ve nerede hata yaptığınızı hem dinleyebiliyor hem de doğru ve yanlış işaretlerini görerek gözlemleyebiliyorsunuz.

Kaynak: Google

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz