Mac App Store, her türden insan ve görev için binlerce yazılım programıyla doludur. Aile şefi için tarif veritabanları, fotoğrafçılar için sanatsal efekt filtreleri, müzisyenler ve DJ’ler için ses yazılımı, Mac uzmanı için sistem yardımcı programları ve arkadaşlarınız için OS X Lion sürümlerini bulabilirsiniz. Ve elbette oyunlar, oyunlar ve daha pek çok oyun var.

Ama bekleyin – Mac App Store’dan hiç bir şey satın almadığınızı mı söylüyorsunuz? Endişelenme, yardım etmek için buradayız. Bu eğiticide, Mac App Store’da yazılım satın alma adımlarını inceleyeceğiz. Bu çok kolay.

1. Adım: Mac App Store’a gidin

Başlamak için yeterince basit geliyor, değil mi? Eğer OS X 10.6.6 veya üstünü kullanıyorsanız, geçerlidir. Yepyeni bir Mac’iniz varsa, sizi içerir, çünkü muhtemelen OS X, Lion (10.7) ‘nin en son sürümünü çalıştırıyordur.

OS X 10.5.x ile daha eski bir Mac kullanıyorsanız, OS X 10.6 Snow Leopard için bir yükseltme satın almanız gerekir (Mac App Store’a erişmek için OS X 10.7 Lion gerekli değildir). Yükseltme yaptıktan sonra, OS X’i, Mac App Store uygulamasını içeren Snow Leopard’ın 10.6.8’in en son sürümüne güncellemek için Software Update’i kullanmanız gerekir. (Daha sonra Mac App Store’dan satın alabileceğiniz OS X Lion’a yükseltmek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz . Veya önce alışverişinizi daha sonra Lion’a yükseltebilirsiniz.)

Lion veya Snow Leopard’ın en son sürümünün yüklü olduğunu varsayarsak, Mac App Store uygulamasına sahip olmalısınız. Uygulamalar klasörünüze, Dock’unuza veya (Lion’u çalıştırıyorsanız) LaunchPad’de arayın – bu makalenin üstündeki simgeye, içinde A bulunan mavi bir daireye benziyor . Uygulamayı açın, mağazadasınız.

2. Adım: Giriş Yapın

Mac App Store’dan daha önce alışveriş ettiyseniz, muhtemelen otomatik olarak oturum açmışsınızdır. Değilse, Apple Kimliğinizle oturum açmanız gerekir. İTunes Store’u daha önce kullandıysanız, aynı Apple kimliğini kullanabilirsiniz. Mac App Store penceresinin sağ tarafındaki Hızlı Bağlantılar bölümündeki Oturum Aç bağlantısını tıklayın. (Mağazanın içeriğine göz atmak için oturum açmanıza gerek yoktur; bu nedenle satın almaya hazır olduğunuzda bu adımı gerçekleştirmeyi bekleyebilirsiniz.) Bir açılır kutu görünür ve oturum açmanızı ister. Apple kimliğiniz.

Apple kimliğiniz yoksa, Apple kimliği oluştur’u tıklayın ve bir tane oluşturun – kredi kartı bilgilerini veya bir PayPal hesabı girmeniz gerekir.

3. Adım: Etrafınıza bakın

Mac App Store’da ihtiyaçlarınız için doğru uygulamayı bulmanıza yardımcı olacak farklı bölümler bulunmaktadır. Yeni ve Dikkate Değer bölümünde, Mac App Store’a yeni giren uygulamalar bulunur. En Çok Bakanlar, Ücretli ve En Çok İzlenenler bölümü şu anda hangi uygulamaların popüler olduğunu gösteriyor. Apple ayrıca, Sık Kullanılanlar bölümünün yanı sıra, bir Sık Kullanılanlar bölümüne sahiptir.

4. Adım: Bir uygulama satın alın

Satın almak istediğiniz bir uygulama mı buldunuz – ya da daha iyisi, denemek istediğiniz ücretsiz bir uygulama mı? Harika. Satın almaya hazır olduğunuzda, uygulamanın sayfasının sol üst köşesinde uygulamanın fiyatını arayın. Fiyat aslında bir düğmedir. Üzerine tıkladığınızda, Buy App okuyan bir düğmeye dönüşür. Uygulamayı satın almak için düğmeye tekrar tıklayın. Oturum açmadıysanız, bu noktada bunu yapmanız gerekir. Bir hesabınız yoksa, satın alma işlemini tamamlamak için bir tane oluşturmanız gerekir.

Uygulamayı satın aldıktan sonra Mac App Store, uygulamayı indirir ve bilgisayarınıza yükler. (Kredi kartınız veya PayPal hesabınız satın alma işleminden tahsil edilecektir.) Lion kullanıyorsanız, Mac’inizin ekranı Launchpad’e geçecek ve listenin sonunda yeni uygulamanın simgesini ilerlemeyle soluk bir simge olarak göreceksiniz bar indiriliyor etiketli. Uygulamanın indirilmesini beklerken başka şeyler de yapabilirsiniz; Launchpad’den çıkmak için herhangi bir boş alana tıklayın (veya Escape tuşuna basın). Yeni uygulama arka planda indirmeye devam edecek.

İndirme işleminizin ilerlemesini kontrol etmek istiyorsanız, Launchpad’i yeniden açabilir veya Mac App Store uygulamasında Satın Almalar bölümünü kontrol edebilirsiniz. İkincisinde, yeni uygulamanız bir ilerleme çubuğu ve indirme işleminde kalan süreyi gösteren listenin en üstünde olacaktır. Bu uygulamanın altında, satın aldığınız diğer uygulamalar (varsa) vardır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz