MAC EKRAN GÖRÜNTÜSÜ NASIL ALINIR?

 
Ekran görüntüleri söylenen ve yapılan şeylerin dijital kanıtı olarak hareket eder. Ayrıca, kendinize ve arkadaşlarınıza bilgi yakalamak, kaydetmek ve göndermek için uygun bir yoldur.

Muhtemelen nasıl alınacağını biliyorsunuzdur.Bunu yapmanın tüm yollarını biliyor musun?


 

MAC Tüm Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

 
Dizüstü bilgisayarında herhangi bir anda hoşunuza giden bir dizide yada oyunda anlık resim almak istiyorsunuz bunu yapmak için ; Command‘a basın, sonra Shift‘e, sonra 3. Tüm ekranınızın görüntüsü bilgisayarınızın masa üstüne kaydedilir.

 

MAC Pencere Çekim Nasıl Yapılır?

 
Tüm ekranınızı istemezsiniz, masaüstünüzde belirli bir pencere açılır. Command + Shift + 4 tuşlarına basılı tutun ve ardından boşluk tuşuna basın. İmleciniz küçük bir kamera simgesine dönüşecek. Bu etkinleştirildiğinde, üzerine geldiğiniz herhangi bir pencere griye döner; Tüm pencere veya uygulama ekran görüntüsünde görünecektir. Yakalamak istediğiniz pencereye tıklayın.

 

MAC Alan Seçerek Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

 

Sinemada beklediğiniz film geldi ve izlemek istiyorsunuz ve henüz bir seansa karar vermediniz. Filmin seanslarını tek tek yazmak yerine belirli alan işinizi görüyorsa o alana odaklanın.Tüm ekranı yada pencereyi göndermenize gerek yok.Sadece izlemek istediğiniz filmin seanslarını gösteren kırpılmış bir görüntü istiyorsunuz. Command + Shift + 4 tuşlarına basın ve seçim çerçevesi seçim aracı görünecektir. İhtiyacınız olan seçimi vurgulamak için tıklayın ve sürükleyin. Serbest bıraktığınızda, seçilen alan masaüstünüze kaydedilir.


 

MAC Panoya Kopyala Nasıl Yapılır?

 
Hemen kopyalama ve yapıştırma amaçları için bir alana ihtiyacınız varsa.Masaüstünüze kaydetmek istemiyorsanız şunu yapabilirsiniz.Tüm ekranın ekran görüntüsü için Command + Shift + Control ve ardından 3 tuşlarına basacaksınız. Bu, ekran görüntüsünü masaüstünüze kaydetmek yerine panoya kopyalayacaktır. Yapıştırmaya hazır olduğunuzda, Command + V‘ye basın.

 

MAC Önizleme ile Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

 
Önizleme Uygulaması aracılığıyla ekran görüntülerini de alabilirsiniz. Önizleme‘yi açın ve Dosya açılır menüsünden Ekran Görüntüsü AL‘ın üzerine gelin. Buradan, bir Seçim, Pencere veya Tüm Ekran‘ın ekran görüntüsünü yakalamayı seçin. Bir kez alındığında, görüntü önizlemede görünür. Önizleme ile, otomatik PNG formatını JPEG, PDF ve daha fazlasına dönüştürebilirsiniz.


 

MAC Tam Sayfa Ekran Yakalama Nasıl Yapılır?

 
Bazen bir makaleyi veya hikayeyi kaydetmek için tüm bir web sayfasını yakalamak istersiniz. Bu, bir süreliğine internet olmadan kullanmak için yararlı olabilir. Chrome uzantısı, Tam Sayfa Ekran Görüntüsü , bunu yapmanıza izin verir. Uzantıyı ücretsiz olarak Chrome web mağazasından indirin. Bu simge, sayfanın sağ üst köşesinde küçük bir kamera olarak görünecektir. Kaydetmek istediğiniz sayfaya gidin ve kaydetmeye hazır olduğunuzda bu simgeyi tıklamanız yeterlidir. Buradan PNG formatında bir görüntü veya bir dosya olarak PDF formatına kaydetme seçeneği sunulur.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz