Bilgisayar ya da tableti olup iyi yeteneklere sahip olan her insan harika çizimler yaratabilir. Ancak bazı uygulamalar çok pahalı olduğu için her insana bu yeteneğini sergileme imkânı sağlamaz. Ama bir Mac’e sahipseniz çok yüksek fiyatlar ödemeden de harika çizim programlarına sahip olabilirsiniz.

  1. AUTODESK ESKİZ DEFTERİ

Birçok profesyonel illüstratör ve üst düzey sanatçılar Autodesk Sketchbook’u en iyi çizim uygulamalarından biri olarak görüyor. Bu uygulamanın bu kadar sevilmesinin sebebi ise çizim araçları ve kullanıcı arayüzüdür. Araçlar açısından, 140’tan fazla fırça, çeşitli karıştırma modları ve sınırsız sayıda katman vardır. Ek olarak, yazılım perspektif konturu, kılavuzları ve cetvelleri destekler.

  1. KRİTA

Araçlarını herkesin kullanımına sunmak isteyen harika bir çizim programıdır. Ayrıca size resmi bir web site öğrenme özelliği sunar. Söz konusu araçlar olduğunda işinize yarayacak her özelliğe sahip bir uygulamadır. Kullanıcı arayüzü tamamen özelleştirilebilir ve uygulama, çeşitli fırça motorları ve dengeleyiciler, açılır renk paletleri ve gelişmiş kaynak yönetimi içerir.

  1. MEDİBANG RESİM

MediBang Paint, hem acemiler hem de deneyimli illüstratörler için harika çalışan, kullanımı basit, inanılmaz derecede güçlü bir araçtır. Yazılım daha çok çizgi roman sanatçılarına yöneliktir ancak eskiz yapmak için de kullanılabilir. Karmaşık grafikler oluşturmak için farklı araçlar var. Uygulama 50’den fazla fırça ve 800’ün üzerinde arka plan ve ton içerir. MediBang Paint ayrıca 20 farklı yazı tipi sunar.

  1. Inkscape

Tasarımcıların, üst düzey sanatçıların ve web tasarımcılarının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış, açık kaynaklı bir çizim programıdır. Inkscape, profesyonel vektörler oluşturmak için birçok özellik sunuyor. Nesneleri tasarlayabilir, işleyebilir ve dönüştürebilirsiniz.

  1. FIREALPACA

Bu uygulama son derece hafiftir VEbu da eski bir Mac kullanıyorsanız sizin için harika bir çözümdür. Yazılımın MacOS X 10.7 ve sonrasında çalıştığını unutmayın. FireAlpaca size yeterli sayıda fırça, renk ve katman seçeneği sunar. Aynı zamanda farklı nesneleri ağa tutturmanıza izin veren bir 3B perspektif aracı vardır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz