WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger Kullanıcıları Anlık Mesajlaşa Bilecek!

Facebook CEO‘su Mark Zuckerberg, şirketin mesajlaşma servislerini tutarlı bir bütün olarak birleştirmeyi planlıyor. The New York Times tarafından bildirilmiştir.

WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger kullanıcıları, tüm anlık mesajlaşma programlarını yüklemeden birbirlerine mesaj gönderebilecekler. Platformlar arasındaki mesajlar şifrelenir. Tüm hizmetlerin ayrı kalacağı ve tam entegrasyonunun planlanmadığı açıklığa kavuşturulmuştur.

Facebook için yapılan değişiklikler, şimdi çok sayıda kullanıcısı olan küçük bir gelir getiren Instagram ve WhatsApp’tan para kazanmayı mümkün kılıyor. Instagram ayda 1 milyar kullanıcı kullanıyor ve WhatsApp’ı 1,5 milyar.

WhatsApp ve Instagram’ı satın alırken, Zuckerberg hizmetlerin bağımsız kalacağına söz verdi. Kaynaklar, birleşme projesiyle ilgili iç tartışmaların, bazıları şirketten ayrılmayı planlayan çalışanlar arasında tartışmalara yol açtığını bildirdi.

Tahmini proje bitiş tarihi 2019’un sonu veya 2020’nin başıdır.

Kaynak

Kaynak : Mobil13


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Mobil13.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Mobil13'severlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz