Dünya genelinde bulunan Corona virüsünden dolayı evlerden çıkamıyoruz. Durum bu şekilde olunca can sıkıntısından video-konferans yapmaya başladık. Facebook Messenger artık kendi masa üstüne sahip. Bu durum sayesinde bilgisayar üzerinden arkadaşlarınız, akrabalarınız ile görüntülü konuşup, mesajlaşabilirsiniz. Masaüstünde Facebook Messenger hem mac için hem de Microsoft için sunuldu.

Eğer siz de masa üstünden Facebook Messenger uygulamasını kullanmak istiyorsanız Mac App Store ya da Microsoft Store üzerinden indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Facebook Meesenger’in kullanıcılara karanlık modu sunduğunu da belirtelim. Masa üstünde Facebook uygulaması 2016 yılından beri kullanılıyor ancak Messenger alanı masa üstünde yer almıyordu. Facebook kullanıcılarına böyle bir iyilik yaptı ve Messenger’i Masa üstüne dahil etti.

Evde kalarak sosyal mesafe kuralına uymak zorundayız. Ancak sevdiklerimizi bu süreçte özleyebiliriz. Özleminizi tamamen gideremesede görüntülü konuşma, mesajlaşma özelliği sayesinde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Bu durum ile beraber güvenlik sorunlarıda kendini belli etmeye başladı. Söylentilere göre kullanıcı sayısının milyonlara ulaşması güvenlik endişesini ortaya çıkarıyor. Bu konu üzerinden soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz