MasterCard, deneme aboneliklerinden sonra otomatik Para Çekme işlemini yasaklayacak!

Mastercard, hizmetlere abonelik süresi dolduktan sonra otomatik olarak müşteri hesaplarından borçlanmayı yasaklayacaktır. Bu işlem uluslararası ödeme sistemi bir basın açıklamasında bildirildi.

Bu, belirli bir hizmetin sağlayıcının artık bir sonraki ay için aboneliğinizi otomatik olarak yenileyemeyeceği ve Mastercard müşteri hesabından belirli bir miktar talep edemeyeceği anlamına gelir.

Birçok web sitesi, deneme süresi boyunca ücret almasalar bile kayıt olurken bir kredi kartı numarası gerektirir. Kullanıcı sözleşmeyi iptal etmeyi unutursa, hizmeti sunan şirket hesaptan tüm aylık ücreti tahsil edecektir.

Şimdi, servis sağlayıcı parayı otomatik olarak borçlandırmadan önce müşteriye ödeme tutarını ve tarihini (SMS veya e-posta yoluyla) bildirmeli ve ayrıca aboneliğin nasıl iptal edileceğine ilişkin talimatlar göndermelidir.

Bir açıklamada MasterCard, aboneliklerin nasıl izleneceğini ve inovasyonun nereleri etkileyip etkilemeyeceğini belirtmemektedir.

NOT: Son zamanlarda bir basın bülteninde MasterCard, abonelik yenileme yasağının sadece fiziksel nesneler satın alındığında geçerli olduğunu açıkladı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz