Sadece bu hafta yaklaşmakta olan Huawei Mate 30 Pro‘nun nasıl göründüğünün somut bir kanıtını görmeye başladık. Salı günü, Mate 20 Pro’da olduğu gibi kare bir kamera kurulumunu öneren dikdörtgen şeklinde bir kesik gördük . Ardından, dün , telefonun kenarlarında çok derin eğrileri olan, pek de açık olmayan bir açıdan iddia edilen bir cam bölmesini gördük .

Bugün, Mate 30 Pro için iddia edilen ekran panelinin birkaç yeni görüntüsü Weibo’dan sızdı. Bu kez, çentikli kesme içeren panele daha yakından bakacağız. Mate 30 Pro’nun başlangıçta bir delik delme kesicisine sahip olduğu söyleniyordu , ancak Huawei 3D yüz kilidi açma özelliğini bir sonraki Mate 30 Pro’ya geri getirmeyi planlayabilirdi. Pro-Mate 30 olmayan bir model için delik delme hala tamamen mümkündür.

Ortadaki deliğin bir çağrı hoparlörü için olduğu varsayıldığında, Mate 20 Pro ile aynı sayıda açıklığa sahiptir. Çentiğin genel kalınlığı daha ince ve çentiğin üstündeki çerçeve daha ince görünür, ancak ekran camın kenarlarının üzerine dökülmekte ve böylece hiçbir yan çerçeve yanılsaması yaratmamaktadır.

Sızan bu resimlere dayanarak, bir parmak izi tarayıcısı görmeyi umuyoruz, böylece kullanıcılar yüz doğrulama veya parmak izi arasında seçim yapabiliyor.

Bu gerçek Mate 30 Pro ekran paneli ise ve toleranslar yeterince sıkıysa, ekran camının neredeyse camın arka paneline tam olarak karışmasını bekliyoruz. Bu, artık tutulacak çerçevenin kenarlarının olamayacağı anlamına gelir. Huawei’nin fiziksel düğmeler yerleştirmek için hala küçük bir çerçeveye sahip olup olmadığını ya da Huawei’nin bunun için başka planları olup olmadığını görmek ilginç olacak.

Huawei Mate 30 Pro Genel Özellikleri

Gereğince dünkü kaçaklar , Mate 30 Pro’nun OLED ekran muhtemelen bir QHD + çözünürlükte, bir 6.71 inç ekrana sahip olduğu söylenir. Ekranın daha yumuşak bir 90Hz yenileme hızına sahip olabileceği de söylendi.

Diğer söylentiler, yeni nesil Kirin 985 CPU ve Balong 5000 5G modemdir. Ayrıca 55W şarjlı ve 10W ters kablosuz şarj desteği olan 4.200 mAh batarya bekliyoruz.

 

Kaynak | Üzerinden

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz