Milli Eğitim Bakanlığı, bu pazartesi günü 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflar ile 8’inci sınıflar ve lise hazırlık sınıfı ile 12’inci sınıflar için başlayacak yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı. Öğrenciler haftada iki gün okula gidecekken, sınıflara göre ders saatleri farklılık gösterecek.
Korona virüs sebebiyle bir süre uzaktan eğitim gören öğrencilerin bir kısmı pazartesi günü yüz yüze eğitime başlayacak.

MEB’in yaptığı açıklamada, ilkokul 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflar ile 8’inci sınıflarda haftada 2 gün, toplamda 12 ders saati işlenecek. İmam hatip okullarında ise hafta 2 gün, toplamda 14 saat ders saati bulunacak.

Yüz yüze eğitim döneminde cumartesi okul mu olacak? - Memurlar.Net

Cumartesi Günü de Eğitim Faaliyeti Gerçekleştirilecek

Okul öncesi eğitim kurumları da dahil çok sayıda öğrenciyi en seyrek şekilde yüz yüze eğitime alabilmek adına, valilik kararıyla ilkokul ve ortaokul 8’inci sınıflarda cumartesi günleri de yüz yüze eğitim faaliyetleri gerçekleştirilebilecek.
Köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde derslerin tamamı yüz yüze olabilecek
MEB’in yaptığı açıklamalar arasında dikkat çeken bir diğer nokta ise köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerleriyle ilgili karar oldu. İnsan sayısının az olduğu bu bölgelerde ilkokullar, ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının tüm sınıf seviyelerinde ilk hıfzıssıhha kurullarının il / ilçe milli eğitim müdürlükleriyle iş birliği içinde alınan kararlar niteliğinde yüz yüze eğitim verebilecek.

Çocuğunu Okula Göndermek İstemeyen Velinin Yazılı Onayı Alınacak

Bu süreçte çocuğunu yüz yüze eğitimle okula göndermek istemeyen veliler ise yazılı onayla çocuklarını devamsızlıktan muaf tutabilecekler. Gitmeyen öğrenciler uzaktan eğitim ile eğitimlerine devam edebilecek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz